Redactor

Publicaţia periodică "Contabilitate şi audit" S.R.L.
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: От 2-х до 5-и лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Responsabilităţi:
• Redactarea şi corectura articolelor prezentate de autori;
• Coordonarea modificărilor cu autorii şi introducerea acestora în text, verificarea concordanţei citatelor din articole cu prevederile legislaţiei în vigoare, lectura versiunii paginate etc.;
• Traducerea articolelor prezentate de autori din limba rusă în limba română şi viceversa (după caz).

Cerinţe faţă de candidat:
• Studii superioare – economie, jurnalism, filologie (îmbinarea acestora va constitui un avantaj);
• Experienţă de lucru în activităţile similare (va constitui un avantaj);
• Cunoaşterea limbii române la perfecţie şi a limbii ruse la un nivel avansat;
• Grad înalt de responsabilitate şi capacitate de organizare;
• Gândire analitică, atenție la detalii, prudență;
• Operarea PC la nivel de utilizator avansat (Microsoft Word, Excel, Power Point, culegerea şi redactarea rapidă a textelor etc.).

Oferim:
• Salariu competitiv;
• Tichete de masă;
• Posibilitatea de a îndeplini obligaţiile de serviciu la distanţă.
Телефон:
069120712
Контактное лицо:
Tostogan Pavel
Сайт:
www.contabilitate.md
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть