Psiholog

AO "The Moldova Project"
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 3 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
Asociația Obștească „The Moldova Project” (TMP) anunţă concurs de angajare pentru funcția de Psiholog.
Oferim o oportunitate deosebită unui psiholog cu adevărat pasionat de meseria sa de a produce un impact important în societate și de obține o experiență valoroasă în lucrul cu persoane vulnerabile din mediul rural. Beneficiarii Asociației provin din familii social-vulnerabile și nu sunt printre clienții tipici ai cabinetelor de consiliere psihologică. Au, însă, mare nevoie de ajutor profesionist în depășirea anumitor obstacole de natură psiho-emoțională, iar soarta copiilor lor depinde enorm de ajutorul pe care acești părinți îl primesc sau nu.
Psihologul va lucra în echipă cu alți specialiști (art-terapeut, medici, psihoterapeut, autorități publice locale, și alți actori comunitari), care vor aborda aceiași beneficiari și aceleași familii vulnerabile din altă perspectivă, rezultatele fiecăruia fiind astfel multiplicate de efortul concomitent al colegilor.
Rolul psihologului în activitatea Asociației noastre este unul major, iar noul coleg sau colegă va fi primit/ă cu brațele deschise și recompensat/ă pentru eforturile sale atât cu un salariu satisfăcător, cât și cu o experiență de lucru în echipă deosebit de pozitivă și îmbinată cu activități frecvente de team-building. De asemenea, toți specialiștii echipei sunt încurajați să aplice la cursuri de dezvoltare profesională, acest lucru având un impact benefic atât pentru beneficiarii asociației cât și pentru satisfacția profesională a membrilor de echipă, care este printre prioritățile Asociației TMP.
Suntem o Asociației care investește mult în beneficiarii și echipa sa, și ne dorim un coleg/colegă pe măsură! Rugăm pe cei care nu se potrivesc descrierii și nu întrunesc cerințele să nu aplice! Mulțumim!
Oferim:
- Un mediu foarte pozitiv de lucru, cu colegi respectuoși și prietenoși;
- Salariu motivant ce poate fi ajustat în timp pe măsura rezultatelor;
- Activități de teambuilding, variate și cu adevărat memorabile;
- Posibilitatea de a participa în paralel la cursuri de perfecționare profesională;
- Echipă pasionată de ceea ce face și determinată să producă cu adevărat schimbări în viețile familiilor social-vulnerabile;
- Oportunitatea de a te afirma și de a dezvolta propriile abilități și idei în cadrul Asociației, dar și de a dobândi cunoștințe noi în domeniul social.

Alte detalii:
Locul desfășurării activității: la domiciliul beneficiarilor sau alte locații din satele lor
Tipul de activitate: full-time
Perioada de angajare: pe termen lung (foarte important!)
Disponibilitatea postului: imediată
Data limită pentru aplicare: 22.02.2022
Studii: Studii superioare în Psihologie, și experiență bogată de lucru
Experiență: minim 3 ani de experiența de lucru într-un rol similar

Cerințe:
- este ghidat în munca de zi cu zi de acte normative și materiale didactice specifice serviciului prestat;
- cunoştinţe în domeniul consilierii pe probleme de familie și terapie comportamentală;
- cunoașterea profilului și misiunii Asociației The Moldova Project;
- cunoașterea sectorului nonprofit și a domeniului de protecție a omului și drepturilor copiilor;
- capacitatea de a planifica și raporta;
- cunoștințe avansate MS Office ( Excel, Word, etc) și Google Drive (foarte important);
- responsabilitate, punctualitate, creativitate, capacitate de lucru în echipă dar și individual, comunicare eficientă;
- o atitudine respectuoasă și fără prejudicii față de persoane din alte categorii sociale.
Responsabilități:
- desfășurarea evaluării psihologice a beneficiarilor prin aplicarea instrumentelor specifice;
- organizarea activităţii de consiliere psihologică și terapie individuală sau de grup la necesitate;
- optimizarea și armonizarea relațiilor beneficiar-familie-comunitate;
- participarea la ședințele multidisciplinare locale și raionale organizate pe cazurile beneficiarilor Asociației;
- asistarea beneficiarilor la unii medici (spre ex. Psihiatru);
- conlucrarea cu Autoritățile Tutelare Locale, Autoritățile Tutelare Teritoriale, SAP, școli, grădinițe, medici, poliția;
- tratarea beneficiarilor cu respect, adresarea către aceștia în mod politicos, civilizat
- respectarea confidențialității beneficiarilor;
- anunțarea Președintelui Asociației, a poliției și salvării în cazul în care beneficiarul afirmă sau sugerează vreo intenție de a pune în pericol viața sa sau a altora;
- respectarea tuturor normelor Codului Deontologic al profesiei de psiholog.
Procesul de selecție a candidatului:
CV-ul şi scrisoarea de motivare ale candidatului/ei se vor expedia prin e-mail la adresa: office.themoldovaproject@gmail.com, până la data de 23.02.2022 Titlul mesajului trebuie să conţină numele & prenumele candidatului și funcția la care se aplică.
Doar candidații preselectaţi vor fi invitaţi la interviu.
Este foarte important ca aceștia să cunoască deja bine profilul Asociației noastre.
Mult succes!
Телефон:
060277033
Контактное лицо:
Steliana
Сайт:
Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть