Ofițer, Protecția datelor cu caracter personal

Comertbank S.A
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Obiectivul postului

Să asigure că datele cu caracter personal procesate în cadrul Băncii sunt utilizate conform destinației;
Să gestioneze bază normativă internă în domeniul protecției datelor cu caracter personal;
Să identifice nonconformitățile din cadrul Băncii în domeniul protecției datelor cu caracter personal și să înainteze propunerile de remediere.

Responsabilități:

Gestionarea activitatii de protectie a datelor cu caracter personal in conformitate cu prevederile legislatiei in vigoare.
Informarea utilizatorilor privind drepturile si obligatiile lor in ceea ce priveste protectia datelor cu caracter personal.
Identificarea si evaluarea riscurilor de conformitate privind activitatea prelucrarii datelor cu caracter personal.
Monitorizarea permanentă a respectării procedurilor interne în domeniul protecției datelor cu caracter personal.

Studii şi calificarea necesară:

Studii superioare (constituie avantaj studiile in domeniile juridic, economic, IT);
Constituie un avantaj major participarea anterioara la cursuri de specializare, respectiv detinerea de certificari/ calificari in domeniul protectiei datelor cu caracter personal;
Experienta intr-o pozitie asemanatoare ( in domenii precum: Conformitate /Securitate IT / Audit/ Procese de Business);
Bune cunostinte de prelucrare statistica, analiza si raportare.

Banca oferă:

Loc de muncă stabil
Pachet social
Salariu competitiv
E-mail: secretary@comertbank.md
Telefon: 022 -839-839, 022 839-783
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть