Manager logistică

ELIRI SA
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: От 1 года
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
Cerințe față de candidat:
- Abilități analitice, manageriale (gestiune a echipei) și leadership;
- Utilizator încrezut PC – MS Office;
- Deschidere pentru a învăța operarea sistemelor ERP și logistice;
- Abilități lingvistice: Engleza și Româna Avansat;
- Abilități de negociere, gândire analitică și strategică;
- Cunoașterea cadrului legislativ și normativ aferent transportului de mărfuri, legislația fiscală și vamală;
- Permis de conducere, categoria B.

Responsabilități de bază:
- Planificarea, coordonarea, optimizarea activităților de logistică;
- Planificarea, organizarea și controlul activităților membrilor echipei de logistică;
- Asigurarea colaborării eficiente cu alte departamente conexe: vânzări, achiziții, etc.;
- Gestionarea transportul pentru livrările de export și import, corelarea fluxurilor interne și externe, inclusiv și cu transportatorii terți;
- Organizarea și supravegherea desfășurării activității de transport cu respectarea tuturor actelor normative în vigoare privind transportul rutier;
- Urmărirea și asigurarea trasabilității indicatorilor cantitativi, calitativi, de livrare și încărcare în timp, costuri de transport, precum și eficiența mijloacelor de transport existente.

Candidații interesați pot trimite CV-ul la adresa de email: hr@eliri.md, cu indicarea poziției pentru care candidează.
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть