Manager de transport si logistica (companie internationala)

HR-Consulting (www.search4staff.com)
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: От 2-х до 5-и лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Compania HR-Consulting (www.search4staff.com) la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatilor pentru postul vacant:

Manager de transport si logistica (Companie internationala)

Compania: Furnizor de servicii logistice si expediere internationala de marfur.

Responsabilitati principale:
● asigurarea executarii comenzilor primite de la client, luarea deciziilor si negocierea cu transportatorii comenzilor de transport international (camioane complete si / sau grupaje) si transport intern;
● prospectarea permanenta a piata transporturilor in vederea identificarii transportatorilor cu preturi optime;
● prospectarea permanenta a piata si burselor de profil in vederea identificarii clientilor;
● intocmirea dosarelor cu toate documentele necesare pentru transport;
● organizarea transportului marfii in locatiile solicitate de client;
● indeplinirea la termen a obligatilor asumate privind executarea transportului;
● intocmirea, emiterea facturii si ulterior incasarea sumei aferente in termenul stabilit in comanda;
● pastrarea permanenta a legaturii cu transportatorii interni / internationali;
● negocierea modalitatii de plata cu transportorii si clientii pentru a asigura un cash flow optim per cursa;
● intocmirea rapoartelor saptamanale / lunare.

Cerinte principale:

● intocmirea rapoartelor saptamanale / lunare;
● experienta anterioara in coordonare transporturi interne/ internationale de minim 3-5 ani;
● experienta in efectuarea trasporturilor rutiere atat in regim camion complet cit si grupaj consolidat;
● experienta in utilizarea instrumentelor: Bursatransport.ro, Trans.eu, Geotrans, cargolt, TIMOCOM, etc…
● cunosterea limbilor engleza, rusa, romana – nivel fluent;
● cunostiinte de operare PC (MS Office, Word, Excel);
● cunoasterea pietei de transport din Rep. Moldova;
● cunoasterea documentelor specifice necesare intocmirii dosarului de transport (Comanda de transport catre carus, comanda/contract cu clientul, CMR-ul, carnetul TIR, aviz de insotire, dovada livrarii, etc.)

Oferta:

● salariu motivant;
● pachet social;
● posibilitate de crestere profesionala

Cei interesati pot transmite CV la adresa email: RR40@SEARCH4STAFF.COM sau 068503560, 022202986.
In CV indicati postul vacant: “LIR”
Телефон:
068503560
Контактное лицо:
Сайт:
www.search4staff.com
Факс:
022-202986
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть