Manager de Achiziții pentru materiale și materii prime

Tandem
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Responsabilități principale:

Gestionarea achizițiilor de materii prime și materiale necesare pentru producția de mobilă, asigurându-se că toate achizițiile sunt efectuate la timp și conform standardelor de calitate.
Coordonarea importurilor din țări precum România, Turcia, Polonia, Ucraina etc., inclusiv negocieri cu furnizorii și monitorizarea procesului de livrare pentru a asigura respectarea termenelor.
Dezvoltarea și întreținerea relațiilor cu furnizorii actuali, evaluând performanța acestora în termeni de calitate, cost și fiabilitate.
Căutarea și evaluarea de noi furnizori și alternative pentru materii prime și materiale, în scopul optimizării costurilor și asigurării continuității în producție.
Analiza tendințelor de pe piață și monitorizarea fluctuațiilor de preț pentru a identifica oportunități de economisire și reducere a costurilor.
Colaborarea strânsă cu departamentele de producție și design pentru a înțelege nevoile specifice și a asigura achiziția de materiale corespunzătoare cerințelor proiectelor.

Cerințe:

Experiență relevantă în domeniul achizițiilor, preferabil în industria mobilei, de minim 2 ani.
Cunoștințe solide despre procesul de import și legislația vamală aferentă.
Excelente abilități de negociere și de comunicare.
Capacitatea de a lucra eficient într-un mediu dinamic și de a gestiona mai multe sarcini simultan.
Cunoașterea limbii române și a unei limbi străine (engleză, rusă, etc.) constituie un avantaj.
Abilități de utilizare a calculatorului, inclusiv software specific pentru gestiunea achizițiilor.

Oferim:

Oportunitatea de a lucra într-o companie lider pe piața mobilei.
Salariu motivant, corelat cu experiența și performanța.
Pachet social complet și condiții de muncă excelente.
Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră.
Produsele companiei la preț redus și în rate.

Locație: Chișinău, str. Petricani 15/1.
Pentru mai multe detalii și pentru a aplica, vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. la adresa hr@tandem.md.
Telefon: 079437770
Alăturați-vă echipei noastre și contribuiți la succesul continuu al Grupului TANDEM! E-mail: hr@tandem.md
Telefon de contact: 079437770
Web: www.tandem.md
Телефон:
079437770
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть