Jurnalist pentru portal familia.md / semia.md

Familia.md
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Jurnalist portalul Familia.md/Semia.md
Redacția portalului Familia.md este gata să primească în echipa sa prietenoasă, la post de muncă permanent, în birou – jurnalist.
Cerințe față de candidat:
1. Limba română nativă și cunoașterea la nivel înalt a limbii ruse (obligatoriu!).
2. Studii – jurnalist, filolog, traducător.
3. Abilitatea de a scrie corect și fluent, de a exprima gândurile.
4. Orientare bună în subiecte despre familie, copii, sănătate, educație.
5. Responsabilitate, echilibru, onestitate, atitudine pozitivă față de viață.
Responsabilități:
1. Scrierea articolelor pe tematicile site-ului, inclusiv – comerciale.
2. Traducerea din limba rusă în limba română a articolelor altor autori (traducere creativă). De asemenea, din limba română în limba rusă – cu ajutorul redactorului.
3. Redactarea textelor scrise în limba română de autori din afara redacției.
4. Colectarea informațiilor și scrierea articolelor de prezentare. Actualizarea informației din articolele deja existente.
Vă oferim:
1. Salariu achitat la timp (se va determina în urma interviului de angajare).
2. Lucru stabil într-o echipă mică, binevoitoare, cu conducere adecvată.
3. Oportunitate de dezvoltare creativă și profesională.
4. Condiții confortabile de muncă, angajare oficială în câmpul muncii, pachet social complet.

Dacă sunteți interesat de postul vacant propus – trimiteți pe adresa de e-mail: admin@semia.md - CV-ul dvs., scrisoare de intenție și o fotografie. Doar persoanele selectate vor primi o sarcină de probă și în funcție de efectuarea acesteia – vor fi invitați la interviul de angajare.
Контактное лицо:
Veronica
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть