Inginer productie

SC Omnia Plast SRL
Город: Рышканы
Образование: Высшее
Опыт работы: От 2-х до 5-и лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Cerinte:

-studii superioare profil tehnic
-experienta intr-o companie de productie, preferabil ca inginer productie
-experienta LEAN MANUFACTURING – constituie avantaj
-cunostinte foarte bune operare PC: pachetul MS Office
-foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa
-persoana dinamica, independenta, cu spirit de initiativa
capacitate de lucru in echipa
-abilitati comunicare, flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptare la cerintele companiei.

Responsabilitati:

-optimizarea locului si procesului de munca in acord cu timpii rezultati;
-realizarea constanta a analizei procesului muncii;
-implementarea modificarilor tehnice;
-pastrarea standardelor de timp la zi;
-urmareste fabricarea produselor;
-defineste documentele de la post;
-analizeaza si elimina defecte de calitate detectate;
-stabileste normele de timp prin cronometrare si intocmeste documentatia tehnica necesara;
-stabileste fazele de productie, ale timpilor si intocmeste fluxul tehnologic
-organizeaza productia in functie de timpi, stabileste fisele de balansare prin descrierea operatiilor
-dezvolta si pregateste documentele necesare fluxului de productie
-calculeaza zilnic eficienta sectiilor de productie si identifica problemele aparute in timpul procesului de productie in functie de timpii de productie
-analizeaza, propune si pune in lucru procesele de fabricatie pentru optimizarea fluxului de productie
defineste metodele si procesele de fabricatie
-participa la elaborarea si validarea de prototipuri
studiaza procesul, timpii si instrumentele de lucru ale noilor produse
-amenajeaza locurile de munca (ergonomie, securitate).
Телефон:
+40721277226
Контактное лицо:
Emilia Dumitrescu
Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть