Inginer automatizari industriale

TFG
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 4 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
Cerințe:

Experiență în programarea sistemelor de automatizare industrială, cum ar fi PLC-uri, HMI-uri, senzori și alte echipamente.
Cunoașterea și înțelegerea conceptelor de electronică, electrotehnică, programare și rețele de comunicații industriale.
Abilitatea de a interpreta diagramele și schematicele electrice și de a realiza cablajele corespunzătoare.
Cunoașterea standardelor de siguranță și reglementările din industrie.
Capacitatea de a lucra în echipă și de a comunica eficient cu colegii, clienții și furnizorii.
Flexibilitatea și capacitatea de a adapta tehnologia la cerințele specifice ale fiecărei aplicații industriale.

Responsabilități:

Proiectarea, dezvoltarea și implementarea sistemelor de automatizare industrială, incluzând proiectarea schematică și programarea echipamentelor.
Testarea, depanarea și întreținerea sistemelor și echipamentelor de automatizare industrială pentru a asigura funcționarea corespunzătoare.
Instalarea, configurarea și programarea echipamentelor de control automatizat.
Asigurarea conformității cu normele și reglementările din industrie și cu standardele de siguranță.
Furnizarea de suport tehnic pentru echipamentele și sistemele de automatizare industrială.
Identificarea și evaluarea soluțiilor tehnice pentru a îmbunătăți procesele de producție.
Colaborarea cu departamentele de inginerie, producție și mentenanță pentru a identifica și remedia problemele în timp util.
Realizarea de rapoarte și documentații tehnice aferente proiectelor de automatizare industrială.
Телефон:
068501170
Контактное лицо:
Gheorghe
Сайт:
Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть