Front-end developer (react)

Vev Group SRL
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: От 1 года
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: Дом/Офис
Căutăm un Dezvoltator Front-End cu o înțelegere solidă a tehnologiilor web și o pasiune pentru design-ul web.

Responsabilități Principale:
- Dezvoltarea și implementarea interfețelor utilizator atractive și responsive folosind HTML, CSS și React;
- Cunoștințe solide în lucrul cu REST API-uri, inclusiv înțelegerea cererilor HTTP, manipularea răspunsurilor și integrarea cu interfețele utilizator;
- Colaborarea cu echipa de design pentru a traduce vizualizările în cod funcțional;
- Optimizarea aplicațiilor pentru viteză maximă și scalabilitate.
- Asigurarea validității codului pe diferite browsere, dispozitive și standarde web;
- Contribuția la revizuirea codului și la mentenanța continuă a proiectelor existente.

Cerințe:
- Experiența practică cu React și ecosistemul minim 1 an;
- Înțelegere bună a principiilor design-ului responsiv și a celor mai bune practici de optimizare web;
- Capacitatea de a lucra în echipă, precum și independent.
- Atenție la detalii;
- Profesionalism și dedicare totală în îndeplinirea obligațiilor de serviciu. Evitarea procrastinării și a eschivării responsabilităților sub orice pretext nu este tolerată.

Pachet Salarial:
- Salariul este competitiv și reflectă angajamentul, experiența și competențele candidatului, cu accent pe seriozitate și profesionalism în muncă.
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть