Educator tură

Centrul de Plasament al Copilului,, Regina Pacis''
Город: Кишинев
Образование: Среднее-специальное
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Сменный график работы
Atribuții de serviciu:

în baza competenței atribuite, completează/întocmește și prezintă rapoarte privind reușita școlară a minorilor plasați în Centru;
acordă ajutor/suport copiilor plasați în Centrul de Plasament în vederea îmbunătățirii reușitei școlare;
inițiază și întreține un mediu de comunicare adecvat, care să faciliteze transmiterea de informații de la educator la copil și cooperarea, interacționarea eficientă educator-copil și copil-copil;
colaborează cu ceilalți membri ai echipei pentru a identifica cele mai eficiente metode și mijloace de lucru;
întocmește rapoarte trimestriale privind activitatea desfășurată;
organizează spațiul educațional al Centrului astfel încât să optimizeze și să eficientizeze desfășurarea procesului instructiv-educativ;
planifică activități extrașcolare;
formează deprinderile de autoservire, de siguranță și securitate personală ale copiilor;
participă la ședințele multidisciplinare ale Centrului;
se angajează să ia toate măsurile posibile și necesare pentru a realiza drepturile copilului, în special de a proteja în mod activ toți copiii cu care intră în contact.
Cerințe

Studii în domeniul pedagogiei;
Experiență în domeniu minim 3 ani;
Abilități de comunicare (orală și scrisă), limbaj coerent, responsabilitate, punctualitate;
Abilități de lucru cu copii;
Flexibilitate și creativitate în gândire;
Cunoașterea limbilor română/rusă este obligatoriu. Limba engleză sau italiană va constitui un avantaj;
Abilități de lucru cu echipamente de birou și aplicații software de birou la nivel de utilizator (MS Word, Excel, PowerPoint, Internet Explorer);
Aptitudini de planificare și organizare a activității.
Specificul postului de muncă:

Programul de lucru se desfășoară în ture (o tură peste două);

Locul de muncă: str. Natalia Gheorghiu 23/1, Chișinău

Dosarul candidatului va include:

CV în formatul Europass;
Scrisoare de motivație şi datele de contact a 2 persoane ce va recomandă pentru acest post.
Procesul de recrutare:

Depunerea dosarelor se va face prin email la adresa mgrubleac@reginapacis.org, cu specificarea „Aplicare Educator CPC” până la data de 21 februarie 2021
Pentru detalii Va rugam sa ne telefonați 060364837 sau 022 791385
Телефон:
076737555, 022-791385
Контактное лицо:
Margareta Grubleac
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть