Director general

OCN FLEX FINANCIAL
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Более 5 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: Дом/Офис
Obiectivul Postului:
Luarea de decizii individuale in ceea ce priveste gestionarea activitatilor companiei, sa elaboreze planuri corespunzatoare in directia limitarii posibilelor consecinte ale acestor riscuri si sa numeasca responsabili pentru aplicarea planurilor respective
SARCINI SI RESPONSABILITATI PRINCIPALE:
• Aproba procedurile de importanta generala pentru organizarea si derularea proceselor principale la nivel de firma
• Coordoneaza activitatile fiecarui manager al departamentelor gestionate : Juridic, Serviciu Control si Antifrauda, ServiciuTehnologia Informatiei, Manager Administrativ si a Directorului General Ajunct
• Planifica si implementeaza noi proiecte/produse in conformitate cu planul de dezvoltare al companiei
• Stabileste obiectivele de dezvoltare ale firmei, in concordanta cu strategia elaborata de Consiliul de Administratie
• Comunica obiectivele si urmareste ca acestea sa fie comunicate intregului personal
• Monitorizeaza trimestrial/semestrial/anual gradul de realizare a obiectivelor
• Stabileste obiective personale si pentru top-management in stricta concordanta cu obiectivele firmei
• Aproba bugetul si rectificarile acestuia
- Participa la elaborarea bugetului, analizeaza propunerile inaintate, opereaza corectiile necesare si aproba bugetul final
- Aproba sistemul de raportare folosit pentru urmarirea realizarii bugetului
Identifica oportunitati de afaceri
- Monitorizeaza piata si identifica tendintele de dezvoltare
- Analizeaza oportunitatile/constrangerile de ordin legislativ, financiar, tehnologic si social
- Identifica modalitati de dezvoltare a serviciilor oferite de firma in concordanta cu tendintele pietei
- Identifica si atrage resursele necesare pentru implementarea noilor idei de afaceri
• Reprezinta firma in relatiile protocolare cu furnizorii, si alte organisme/organizatii cu impact real/potential asupra rezultatelor firmei
- Asigura o buna imagine a firmei pe piata
- Participa la intalniri de afaceri cu furnizori, organisme financiare si institutii guvernamentale din tara si din strainatate
- Dezvolta relatii pozitive cu persoane-cheie in vederea intaririi pozitiei firmei
• Asigura managementul firmei
- Comunica managementului valorile si obiectivele strategice ale firmei
- Stabileste obiectivele managerilor din subordine, termenele-limita si modalitatile de masurare a gradului de realizare a obiectivelor
- Participa la elaborarea si implementarea sistemelor de raportare si a sistemului de calitate
- Dezvolta mijloace de motivare a personalului din subordine
- Asigura un climat de comunicare si incurajare a initiativei care sa contribuie la atingerea obiectivelor stabilite
- Identifica nevoile de recrutare si participa la selectia, integrarea si dezvoltarea managementului firmei
- Stabileste masuri de eficientizare a activitatii personalului din subordine
• Are grija sa mentina si sa pastreze imaginea favorabila si renumele Flex Financial
Телефон:
+400763777840
Контактное лицо:
George Preda
Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть