Creative web

Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Удаленная работа / Freelance
Ce cautam:
un bun comunicator în limba română și limba engleză cu abilităţi excelente de scriere;
dornic să înveţe şi pasionat de mediul online;
studiile superioare (Litere, Jurnalism, Comunicare) reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului: Junior Content Editor va avea ca responsabilitati principale:
realizarea de texte concise si clare pentru prezentari de produse, companii si firme .
realizarea de articole pe diferite teme de business.
realizarea de interviuri cu persoane din zona de business.
realizarea de continut pentru site-urile companiei
traducere articole din limba engleza;
redactarea de continut pentru diferite actiuni sau campanii in social media: Facebook, Instagram;
analiza site-urilor si eliminarea erorilor ortografice sau de gramatica, gasirea unor formulari clare si concise
redactarea de comunicate de presa- participarea la unele din discutiile ce tin de planul de promovare al brandurilor sau produselor din portofoliul companiei;

Beneficii:
Salarizare corelata cu performanta.
Posibilitate lucru remote.
Proiecte interesante.
Контактное лицо:
Tudor
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть