Copywriter

URBAN PROMO SRL
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 1 года
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
Atribuții:
- Dezvoltarea de idei și concepte publicitare care să transmită mesajele clienților într-un mod creativ si captivant.
- Scrierea și redactarea textelor pentru rețele sociale;
- Crearea de texte pentru diverse canale media, inclusiv materiale de marketing, broșuri, site-uri web, campanii de social media, etc.
- Analizarea pieței și a publicului țintă pentru a adapta mesajele în conformitate cu nevoile și preferințele acestora.
- Analiza și editarea materialelor pentru a asigura corectitudinea gramaticală, corectitudinea stilistica și respectarea standardelor de branding.
- Monitorizarea constantă a tendințelor din industrie și a evoluțiilor în domeniul publicității pentru a menține o abordare activă și inovatoare.

Cerințe:
- Experiență anterioară în copywriting sau domenii conexe de minim 1 an.
- Capacitatea de a gândi în mod creativ și de a genera idei inovatoare.
- Abilități de scriere solide, precum și abilități eficiente de comunicare verbală.
- Capacitatea de a lucra cu diverse brief-uri și de a adapta mesajele la diferite formate și canale.
- Cunoașterea limbii române la un nivel avansat.
- Prezentarea unui portofoliu relevant cu exemple de proiecte anterioare.
Телефон:
060480608
Контактное лицо:
Dumitru
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть