Content manager

DMLink
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: Можно без опыта
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
DMLink este o companie stabila, ce activeaza in Moldova din 2005. DMLink se ocupa de retail si distributie produse IT, gadget-uri si accesorii pt telefonie mobila.

Pozitia: Content Manager

Oferta: pozitie full-time 8 ore Luni-Vineri, grafic 9am- 6pm; crestere profesionala, oficiu in centrul capitalei, salariu competitiv.

Responsabilitati:

- bune abilități de operare și utilizare activă a PC și a Internetului;
- cunoașterea programelor de editare grafică;
- cunoașterea limbilor rusă și română, engleza- preferabil;
- disciplină,
- capacitatea de căutare rapidă a informației pe Internet.

Responsabilități:
- Scrierea articolelor și rescrierea articolelor în limbile rusă și română;
- Elaborarea descrierii produselor pentru publicarea acestora pe internet magazin, și, în general, pentru utilizarea internă a companiei
- Content pentru prezentarea companiei.
- administrarea și promovarea a 3 site-uri ale companiei, completarea lor cu informații textuale, grafice și alte tipuri de informații;
- elaborarea de recomandări privind optimizarea tehnică a conținutului și a structurii site-ului;
- căutarea metodelor eficiente de promovare a site-ului pe Internet, Facebook, Instagram
- colectarea informației și elaborarea conținutului site-ului într-un limbaj literar corect;
- asigurarea prezentării informațiilor actuale și actualizării la timp a site-ului;
- selectarea și prelucrarea fotografiilor și a ilustrațiilor;
- elaborarea textelor știrilor și articolelor pe anumite tematici;

Aplicati CV la madan.zinaida@gmail.com
Телефон:
069564502
Контактное лицо:
Zinaida
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть