Contabil-sef adjunct

I.S. Moldaeroservice
Город: Кишинев
Образование: Незак. высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Contabil-șef adjunct al I.S. ,,Moldaeroservice,, (mun. Chișinau, bd.Dacia, 80/6 (Aeroport) si bd.Stefan cel Mare si Sfint,182)
Cerinţe:
• Studii superioare în domeniul economic;
• Experienţă de muncă în funcția de contabil de minim 2 ani;
• Cunoaşterea Programei 1C versiunea 8, Word, Excel;
• Cunoaşterea legislației fiscale, a Standardelor Naționale de evidență contabilă;
• Trăsături personale: Responsabilitate, Corectitudine, Perseverență.
Responsabilităţi:
- Activități de evidență contabilă a Inteprinderii;
- Întocmirea și prezentarea rapoartelor financiare lunare, trimestriale și anuale către Organele de Stat (SFS, Statistica, CNAM, CNAS), Consiliul administrativ și conducerea Inteprinderii;
- Calcularea corecta a impozitelor, a contribuțiilor obligatorii;
- Elaborează, înaintează spre aprobare Politica de evidență contabilă, Planurile de conturi contabile de lucru;
- Elaborează formulare de documente primare contabile pentru perfectarea operațiunilor economice;
- Executarea operațiunilor economice, respectarea tehnologiei de prelucrare a informației contabile și schemei de circulație a documentelor;
- Participa la efectuarea inventarierii patrimoniului Inteprinderii;
-Participă la analiza activității economico-financiare a Inteprinderii;
-Participă la întocmirea planului de afaceri anual al Inteprinderii.
Oferim:
- Angajare oficială
- Pachet salarial motivant, prime, oportunitatea de dezvoltare și creștere;
- Program de lucru: Luni-Vineri de la 08.30 pînă la 17.00
- Oficiu și locul de munca amplasat în (mun. Chișinau, bd.Dacia, 80/6 (Aeroport) si bd.Stefan cel Mare si Sfint,182)

Persoanele interesate pot expedia CV pe adresa ceo@moldaeroservice.md sau ne puteti contacta la numarul de telefon 079083344.
E-mail: ceo@moldaeroservice.md
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть