Asistent(ă) contabil

Federația Agricultorilor din Moldova “FARM”
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 1 года
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
A.O. Federația Agricultorilor din Moldova “FARM” anunță concurs pentru postul vacant de asistent(ă) contabil.

Competențe și calificări necesare:
- Studii superioare în domeniul contabilității;
- Experiență de lucru în domeniul financiar/contabil de minim un an;
- Experiență de lucru cu donatori străini va constitui un avantaj;
- Cunoașterea SNC și legislației fiscale;
- Cunoștințe de operare la calculator (Microsoft Office, Excel, Word, Internet),1C versiunea 7 și 8;
- Abilități de interacțiune, comunicare și analiză;
- Abilități de a lucra independent și în echipă.

Sarcini și responsabilități:
- Realizarea activității privind colectarea, verificarea, prelucrarea și înregistrarea documentelor primare contabile în softul contabil 1C;
- Acordarea suportului colegilor privind pregătirea, documentarea și prezentarea documentelor necesare contabilizării pentru calcule și plată;
- Asigurarea faptului că toate operațiunile contabile, cheltuielile pe proiecte și achizițiile sunt realizate în conformitate cu politica internă cât și a organizațiilor donatoare și legislația în vigoare;
- Înregistrarea, verificarea și analizarea registrelor, balanțelor și fișelor de conturi contabile;
- Pregătirea rapoartelor financiare și statistice necesare managementului organizației;
- Participarea la inventarierea anuală a patrimoniului organizației;
- Arhivarea documentelor financiare și altele.

Grafic de lucru: Luni-Vineri, 08:30-17:30.

Te încurajăm să te alături echipei Federației Agricultorilor din Moldova “FARM” și să transmiți CV-ul pe adresa de e-mail fslepac@agrofarm.md cu indicarea postului pentru care aplici.
Телефон:
068882204
Сайт:
Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть