Contabil/ă șef-adjunct/ă

ÎS MOLDELECTRICA
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: От 20000 До 22000 MDL
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
Pentru suplinirea funcției vacante, din cadrul Contabilității centrale, sediul central, locația mun. Chișinău, str. Vasile Alecsandri, 78, recrutăm specialiști pentru ocuparea postului de:

Contabil șef-adjunct/Contabilă șefă adjunctă

Sarcinile postului:
- Evidența contabilă a capitalului propriu, veniturilor, creanțelor, cheltuielilor.
- Evidența contabilă a conturilor: extra bilanțiere, rezultatul financiar total anual, profit nerepartizat al anilor precedenți.
- Întocmirea și prezentarea lunară/trimestrială/anuală:
- Raport statistic forma 5-CI,
- Rapoartele Agenția Națională de Reglementare în Energetică,
- Raportul de profit și pierderi,
- Bilanțul contabil,
- Situații financiare conform SIRF.

Responsabilități:
- Elaborarea balanței de verificare.
- Închiderea conturilor de gestiune.
- Nedivulgarea secretului comercial și a informațiilor primite în legătură cu îndeplinirea obligațiilor de serviciu.
- Veridicitatea și termenii de prezentare a rapoartelor și dărilor de seamă.

Cerințe față de candidat,

de calificare:
- Studii superioare în contabilitate sau finanțe.
- Experiență de muncă în poziție similara 5 ani, experiența de muncă în sistemul energetic - va constitui un avantaj.
- Cunoașterea softurilor specializate de evidentă contabilă (UNA) constituie un avantaj.

generale:
- Utilizator încrezut PC (Microsoft Office, Excel).
- Cunoașterea limbilor: româna – fluent, rusa - nivel mediu, engleza - va constitui un avantaj.
- Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene limită stricte.
- Atenție la detalii și abilități analitice.
- Abilități de organizare și lucru în echipă.
- Acurateță în întocmirea actelor, punctualitate și responsabilitate.
- Integritate, etică, profesionalism, operativitate, comunicare interpersonală.

Ce trebuie să cunoașteți:
- Standardele Naționale de Contabilitate.
- Standardele Internaționale de Raportare Financiară.
- Legislația Fiscală a RM.
- Legea contabilității și raportării financiare.
- Hotărâri, Dispoziții, Ordine ale organelor superioare.

Ce îți oferim:
- Angajare oficială în câmpul muncii.
- Salariu competitiv, de la 20 000 lei.
- Program de lucru full-time: 8 ore pe zi, luni – vineri, 8:00 – 17:00.
- Activitate de birou (sediul în centrul mun. Chișinău).
- Oportunități de învățare și de dezvoltare profesională.
- Posibilitatea de a lucra într-o echipă implicată și responsabilă.

Informații generale:
Persoanele interesate sunt invitate să aplice CV-ul actualizat (format european completat în limba română, care prezintă concret evoluția carierei profesionale și performanțele în activitate) la adresa de email personal@moldelectrica.md, cu indicarea funcției.
Телефон:
068011646
Контактное лицо:
LUNCARI INGA
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть