Bibliotecar

Biblioteca Stiintifica a Universitatii de Stat din Tiraspol
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
Responsabilităţi de bază:
✅ Participarea la organizarea şi buna desfăşurare a activităţilor bibliotecii: prelucrarea ediţiilor periodice, deservirea utilizatorilor, activităţi culturale, activităţi de promovare;
✅ Acordarea asistenţei utilizatorilor în căutarea surselor informaţionale în format tipărit şi virtual;
✅Participarea la organizarea şi realizarea diverselor tipuri de expoziţii tematitice (tradiţionale, virtuale): de carte, de pictură, de desene etc. (atît în cadrul activităţilor culturale cît şi cele lunare);
✅ Contribuirea la extinderea şi dezvoltarea inovaţiilor de bibliotecă;
✅ Participarea la raportarea lunară şi anuală a informaţiei despre activităţile bibliotecii;
✅ Participarea la elaborarea materialelor promoţionale ale bibliotecii (titluri pentru expoziţii, afişe, panoul de informaţii etc);

Cerințe generale:
✅ Studii superioare (de dorit în domeniul infodocumentar);
✅ Cunoaşterea şi aplicarea Microsoft Office Word, Excel, Power Point, Outlook, Youtube, Google docs etc.
✅ Deschidere pentru formare continuă în domeniul infodocumentar;
✅ Experiență în domeniu (reprezintă un avantaj);
✅ Cunoaşterea limbii de stat si a altor limbi de circulaţie internaţională;
✅ Abilități de comunicare;
✅ Creativitate.
Телефон:
069337576
Контактное лицо:
dna Sandu V.
Сайт:
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть