Auditor intern

Evosistem&Com SRL
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Misiune post: Executarea misiunilor de audit

Responsabilităţi:
• Participarea la misiuni de audit ale activităţilor organizaţionale şi funcţionale ale unei INTENTITATI PUBLICE
• Identificarea riscurilor aferente activităţilor desfăşurate de itentitate publica
• Evaluarea adecvării şi eficacităţii controlului intern în subdiviziunile / procesele verificate
• Obţinerea, analiza şi evaluarea informaţiilor pentru a expune concluzii informate şi obiective asupra eficienţei şi adecvării sistemului de management de control intern, eficacităţii performanţelor activităţilor verificate
• Monitorizarea permanentă a actelor normative de activitate a intentitatii publice, sumarizarea şi prezentarea informaţiei actualizate

Experienţă profesională:
• Experienţă de muncă în sistemul de management al calitatii sau control intern sau companii de audit de minim 1 este un avantaj!
(In cazul in care nu exista experienta se va pune accent pe instruire personalizata cu conditia de respectarii seriozitatii si responsabilitatii personale)
• Cunoaşterea actelor normative ale sistemului de management Intern (ex Legea 229 din 23 sept 2010), a sistemelor, metodologiei şi procedurilor de control intern din cadrul instituţiilor publice
• Cunoaşterea structurilor minesteriale.
• Cunoştinţe avansate de aplicare: MS Office, Excel, PowerPoint
• Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat
• Studii superioare cu profil economic, de preferinţă în Management, audit sau contabilitate

Profilul candidatului:
• Capacitate de analiză şi sinteză
• Iniţiativă, integritate şi obiectivitate
• Abilităţi de comunicare şi organizare eficientă a timpului
• Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii intentitatii publice.
• Responsabilitate, imparţialitate, confidentialitate

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat însoţit de o scrisoare de intenţie, la adresa: mun. Chişinău, str. Mihail Cogalniceanu 62 of 8, sau prin e-mail: evosistemcom@gmail.com; tel. 068005570
Телефон:
068005570, 022-250534
Контактное лицо:
Sergiu Stratila
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть