Asistent(a) manager

VITALBIO SRL
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Можно без опыта
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
VITALBIO SRL este o societate comerciala din Moldova, care presteaza servicii la nivel international pentru producatorii, importatorii si exportatorii din Europa de Est si UE. Serviciile noastre : Gestiunea comenzilor de export de la A la Z ; Gestiunea operatiunilor de import (materii prime, produse, utilaje) ; Optimizarea achizitiilor internationale ; Organizarea transportului de marfuri, optimizarea costurilor logistice ; Consulting în import-export, logistica.

Oferim un post vacant de munca în calitate de ASSISTENT(A) MANAGER, specializat(a) în comert international si transport de marfuri.

Cerinte vizavi de candidat :

• Studii în Comert international sau Logistica &Transport, Dreptul Afacerilor, reprezinta un avantaj
• Experienta profesionala în companie de transport sau de import-export, reprezinta un avantaj
• Experienta profesionala de minim 1-3 ani (de preferinta acelasi tip de post)
• Capacitati excelente de comunicare orala si scrisa, aptitudini si experienta negocieri comerciale
• Cunostinte si experienta în corespondenta de afaceri, cunostinte si experienta lucru la telefon
• Pack Office (Word, Excel nivel excelent, Power Point, OneNote, etc)
• Cunoastinte bune de limba româna : gramatica si exprimarea orala
• Limbi straine : rusa, nivel conversational, cunoasterea altor limbi straine constituie un avantaj
• Lucru de calitate excelenta, seriozitate, reactivitate în lucru si autonomie
• Rigoare profesionala, spirit de echipa, capacitati de organizare, cunostinte de cultura generala

Responsabilitati profesionale :

• Gestiunea administrativa si comerciala a comenzilor, dezvoltarea continua a departamentelor
• Informarea partenerilor despre ofertele comerciale, identificarea necesitatilor de prestari servicii
• Analiza cererilor de oferte si selectarea prospectilor, convorbiri telefonice, redactare e-mailuri
• Redactare documente de import-export, transport international de marfuri, contracte, facturi

Candidatii ce corespund profilului cautat sunt rugati sa trimita CV si scrisoare de motivatie la urmatoarea adresa de e-mail : angajare.vitalbio@gmail.com

Va rugam sa indicati în scrisoarea de motivatie urmatoarea referinta : MDEX-0405002.
Doar candidatii selectionati vor fi invitati la interviu. Postul de munca este obtinut prin concurs. Locul muncii : Republica Moldova.
Va multumim.
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть