Asistent de proiect

Centrul de Asistență Umanitară al Comunității Evreiești din Republica Moldova
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Место работы: На территории работодателя
Centrul de Asistență Umanitară al Comunității Evreiești din Republica Moldova este în căutarea unui Asistent de Proiect pentru a sprijini Coordonatorul de Proiect în realizarea activităților și scopului proiectului.

Poziția Disponibilă: Asistent de Proiect
Locația: Republica Moldova, Chișinău
Organizația: Centrul de Asistență Umanitară al Comunității Evreiești din Republica Moldova
Tipul poziției: Normă întreagă

Descrierea Organizației:
Fondat ca un Centru de Servicii pentru Persoanele Strămutate, Centrul de Asistență Umanitară al Comunității Evreiești din Republica Moldova, a devenit un punct de sprijin esențial pentru cei care au căutat adăpost în Moldova în timpul conflictului din Ucraina. De la începutul războiului la scară largă în februarie 2022, Centrul de Asistență Umanitară al Comunității Evreiești din Republica Moldova s-a angajat într-o misiune continuă de furnizare a asistenței necesare celor strămutați din Ucraina.
În acești doi ani de activitate, HAC a pus în aplicare mai multe proiecte menite să faciliteze integrarea persoanelor strămutate din Ucraina în Republica Moldova. Aceste proiecte au inclus nu numai aspecte financiare, ci și suport informațional, psihologic, legal și umanitar.

Responsabilități:
- Sprijinirea Managerului de Proiect în implementarea și coordonarea activităților proiectului.
- Îndeplinirea sarcinilor administrative, inclusiv organizarea întâlnirilor, rezervarea spațiilor pentru evenimente, și comunicarea cu participanții.
- Înregistrarea și gestionarea datelor legate de activitățile proiectului.
- Suport în redactarea rapoartelor de proiect.
- Organizarea întâlnirilor și menținerea calendarului proiectului.
- Asigurarea unei comunicări eficiente cu beneficiarii și partenerii proiectului.
- Oferirea de suport în pregătirea rapoartelor financiare și narrative ale proiectului.
- Alte sarcini administrative specifice proiectului, conforme solicitărilor Managerului de Proiect.

Calificări și Experiență:
- Diplomă de licență într-un domeniu relevant.
- Cel puțin un an de experiență relevantă într-o poziție similară în domeniul umanitar sau administrativ.
- Abilități excelente de comunicare și organizare.
- Cunoștințe solide de operare a computerului și a programelor Microsoft Office.
- Abilitatea de a lucra eficient în echipă.

Limbi: Fluente în vorbire și scriere în limba română, rusă, engleză.

Cum să Aplicați:
Vă rugăm să trimiteți CV-ul și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail help@jcm.md până la data de 15 aprilie 2024. Vă rugăm să specificați "Aplicație pentru Asistent de Proiect" în subiectul e-mailului.
Телефон:
076055088
Контактное лицо:
Coordonator de proiect
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть