Analist financiar junior

Prime Capital
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Compania financiară cu capital strain Prime Capital, specializata in oferirea împrumuturilor ipotecare şi pentru business, anunta concurs pentru suplinirea postului vacant de Analist Financiar Junior.

Cerinţe faţă de candidat:

• Studii superioare in domeniul economic-financiar;
• Experienta 1-3 ani experienta in economic-financiar;
• Operare PC (in special MS Excel – nivel avansat);
• Cunoasterea soft-urilor contabile (1C-avantaj);
• Cunoaşterea limbii engleze la nivel scris si comunicare;
• Capacitate de analiza si sinteza: gandire logica, spirit analitic;
• Atentie la detalii;
• Abilitati de planificare, coordonare, multitasking;
• Capacitatea de a integra mari volume de informatii in conditii de presiune a timpului;
• Capacitatea de lucru in echipa.

Responsabilităţi generale:

• Elaborarea si intocmirea rapoartelor financiare (uzuale si adhoc) pentru managementul companiei;
• Realizarea si interpretarea rapoartelor de analiză;
• Elaborarea si intocmirea rapoartelor pentru partenerii companiei;
• Suport si participare activa la elaborarea situatiilor financiare previzionate ale companiei;
• Urmarirea rezultatelor reale, comparativ cu cele estimate, tragerea concluziilor.

Beneficii:

• Lucrul intr-o companie in plina ascensiune;
• Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
• Pachet salarial competitiv corelat cu performanta profesionala

Persoanele interesate sunt invitate sa expedieze CV-ul la adresa de e-mail: hr@primecapital.md

In tema scrisorii mentionati in mod obligatoriu denumirea postului pentru care candidati. Vor fi contactate pentru interviu doar persoanele care au trecut etapa de selectie a CV-urilor. Toate aplicatiile vor fi gestionate cu maxima confidentialitate.
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть