Analist financiar junior

Prime Capital
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Esti in cautarea unui post de munca? Visezi sa lucrezi intr- o companie prospera? Compania financiară cu capital strain Prime Capital, iti ofera aceasta oportunitate. Anuntam concurs pentru suplinirea postului vacant de Analist Financiar Junior.

Este necesar sa indeplinesti urmatoarele cerinte:
• Sa ai studii superioare in domeniul economico-financiar;
• Sa poti opera la PC (in special MS Excel – nivel avansat);
• Sa cunosti soft-urile contabile (1C-avantaj);
• Sa cunosti limba engleze la nivel scris si comunicare;
• Sa posezi capacitati de analiza si sinteza: gandire logica, spirit analitic;
• Sa fii atent la detalii;
• Sa posezi anumite abilitati cum ar fi planificarea, coordonarea, multitasking;
• Sa poti integra volume mari de informatii in conditii de presiune a timpului;
• Sa poti lucra in echipa.

Responsabilităţi generale:

• Elaborarea si intocmirea rapoartelor financiare (uzuale si adhoc) pentru managementul companiei;
• Realizarea si interpretarea rapoartelor de analiză;
• Elaborarea si intocmirea rapoartelor pentru partenerii companiei;
• Suport si participare activa la elaborarea situatiilor financiare previzionate ale companiei;
• Urmarirea rezultatelor reale, comparativ cu cele estimate, tragerea concluziilor.

Beneficii care iti ofera compania:

• Lucrul intr-o companie in plina ascensiune;
• Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
• Pachet salarial competitiv corelat cu performanta profesionala

Daca esti interesat de acest post esti invitat sa expediezi CV-ul la adresa de e-mail: hr@primecapital.md

In tema scrisorii mentioneaza in mod obligatoriu denumirea postului pentru care candidezi. Vor fi contactate pentru interviu doar persoanele care au trecut etapa de selectie a CV-urilor. Toate aplicatiile vor fi gestionate cu maxima confidentialitate.
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть