Administrator baze de date

Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Cerințe:

Cunoștințe demonstrabile în instalarea, mentenanța și gestiunea oricărui din următoarele SGBD;
Microsoft SQL Server, MySQL / MariaDB, PostgreSQL, Oracle;
Cunoștințe demonstrabile în arhitectura și best practices aferente SGBD;
Experiență cu SQL, DDL, DML, TCL, proceduri stocate, funcții, indici;
Experiență cu tehnici și tehnologii de asigurare a securității, partiționării, integrității datelor, disponibilității ridicate, replicării, monitorizării;
Cunoștințe generale TCP/IP;
Cunoștințe în managementul configurării, instrumente de automatizare constituie un avantaj;
Studii superioare complete de specialitate.

Responsabilități:

Instalarea, configurarea și menținerea SGBD;
Asigurarea continuității și disponibilității înalte SGBD;
Implementarea configurărilor de îmbunătățire a performanței SGBD;
Automatizarea proceselor de administrare a SGBD;
Soluționarea incidentelor în infrastructura gestionată;
Elaborarea și menținerea documentației de sistem.

Beneficii:

Schema salarială atractivă;
Lucru cu cele mai noi tehnologii;
Training-uri și pregătire profesională;
Oportunități de creștere în carieră;
Contract de angajare în prima zi de muncă;
Oficiul în centru;
Echipă prietenoasă și mediu de lucru confortabil;
Zi liberă achitată în ziua de naștere.

Expediază CV-ul la adresa de email : hr@stisc.gov.md
Pentru mai multe informații accesează: www.stisc.gov.md E-mail: hr@stisc.gov.md
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть