Support engineer

Extole
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Extole este o companie Americana care se ocupa cu dezvoltarea si mentinerea platformei de Referral Marketing, pentru a face posibil ca oricine sa poata sa povesteasca despre brandurile, produsele care le plac celor din imprejurarea lor.
In prezent isi desfasoara activitatea in SUA (San Francisco), Argentina si Republica Moldova.
Valorile Extole sunt orientate spre crearea unui mediu de lucru placut si putin stresant, in care se sustine spiritul de colaborare intensa intre echipe si sustinere reciproca in solutionarea problemelor. Tindem sa invatam de la colegii nostri, la fel cum si sa ajutam si pe ei sa invete si la noi.
Cerinte fata de candidat:
- 2+ ani de experienta in domeniu IT (rol tehnic);
- Experienta cu Javascript, HTML, CSS si cunostinte generale despre cum functioneaza web-ul;
- Sa cunoasca comenzile de baza pentru Linux/MAC OS terminal;
- Abilitati de analiza si gindire critica, dorinta de a intelege cauza problemei aparute;
- Un grad inalt de responsabilitate si atentie la detalii;
- Engleza la nivel intermediar;

Responsabilitati:
Regimul de lucru preponderent dupa masa (13.00 – 21.00), pentru a face posibil intersectarea/conlucrarea cu echipa din San Franscisco (diferenta este de 9-10 ore).

Support specialist va executa taskuri tehnice precum:
- Customizari CSS & HTML;
- Crearea shell sripturilor pentru a automatiza activitati comune;
- Investigarea erorilor de configurare si integrare;
- Documentarea proceselor de baza si propunerea posibilitatilor de optimizare;
- Executarea runbook-urilor pentru configurarea aplicatiilor externe ca Facebook, Twitter si a seta CNAME pentru DNS.

Ce oferim:
- Salariu motivant;
- Conditii bune de lucru;
- Sediul in centrul orasului;
- Posibilitatea de a lucra la distanta.
Cei care sunt cointeresati va rog sa trimiteti CV-urile in engleza la adresa electronica: dsemionel@extole.com
Телефон:
067528127
Контактное лицо:
Diana
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть