Specialist principal (jurisconsult), Serviciul reglementări și documentare internă, Direcția juridică și reglementări, S.A. ”MOLDTELECOM”

Anunțăm următorul post vacant:

Suntem în cautarea unui nou coleg pentru poziția de Specialist principal (jurisconsult), Serviciul reglementări și documentare internă, Direcția juridică și reglementări, S.A. ”MOLDTELECOM”.

Atribuții de funcție:

  • verificarea actelor cu caracter normativ elaborate şi aprobate de către managerii subdiviziunilor companiei, dacă corespund legislaţiei în vigoare, iar după caz, prezintă propuneri în vederea modificării sau abrogării acestora;
  • studiază practica aplicării legislaţiei naţionale şi comunitare;
  • examinează şi soluționează, în limitele competenţei, pretenţiile şi obiecţiile parvenite de la operatori de comunicaţii şi autorităţile de reglementare. Colaborarea cu subdiviziunile din cadrul companiei în vederea soluţionării problemelor apărute;
  • perfectarea scrisorilor, note informative şi alte documente, ce ţin de activitatea sa şi/sau a Serviciului, Direcţiei;
  • reprezintarea interes Societăţii în cadrul şedinţelor publice organizate de organele publice centrale;
  • monitorizarea evoluției cadrului de reglementare, specific sectorului de telecomunicații;
  • elaborarea proiectelor de acte normative și de reglementare din domeniul telecomunicațiilor precum și elaborarea procedurilor operaționale ce țin de activitatea companiei;
  • participarea la intâlniri interne sau cu reprezentanții ai Autoritaților de Reglementare, pentru analiza proiectelor specifice noilor reglementări și diseminarea informațiilor în cadrul direcției juridică și reglementări și altor departamente relevante;
  • informarea cu privire la noile reglementări și proiecte din telecomunicații ale Autoritaților de Reglementare;
  • colaborarea cu departamentele funcționale ale companiei și afiliaților acesteia în vederea implementării și respectării reglementărilor în vigoare în domeniul de telecomunicații;
  • întocmirea proiectelor opiniilor consultative asupra proiectelor de acte normative din domeniu de activitatea a companiei.

Cerințe față de candidat:

  • studii superioare în domeniul juridic, de telecomunicații;
  • experiența minim 1 an în domeniul reglementări având cunostințe aprofundate pentru: legislația primară și secundară - telecomunicații;
  • capacitatea de a realiza analize complexe comerciale și de reglementare.

Ce oferim:

  • salariu motivant.
  • șansa de a te dezvolta și de a lucra într-un colectiv prietenos.
  • oportunități de evoluție în cariera în interiorul companiei.
  • beneficii adiționale (oferte speciale pentru angajați, bonusuri de performanță).

Dacă sunteți interesat de poziţie și corespundeți cerințelor, vă încurajăm să expediați CV-ul dvs. la adresa de email cariera@moldtelecom.md.

Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.
Vă mulțumim pentru interesul dvs. în urmărirea unei cariere în cadrul echipei noastre!

E-mail: cariera@moldtelecom.md
Telefon: 700 855

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть