SMM Manager

Terranet
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: От 2 лет
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Suntem în căutarea unui SMM Manager talentat și creativ pentru a se alătura echipei noastre și a gestiona prezența noastră pe platformele de social media. Dacă ești pasionat(ă) de marketingul digital, ai o viziune inovatoare și experiență în crearea și gestionarea conținutului viral, te încurajăm să aplici pentru această poziție.
Responsabilități:

Elaborarea și implementarea planului de conținut pentru platformele de social media, inclusiv crearea de conținut vizual și textual pentru promoții și campanii de promovare.
Scrierea textelor clare și convingătoare pentru postările pe rețelele sociale, adaptate la diferitele audiențe și obiective.
Monitorizarea tendințelor în social media, știrilor din industrie și activităților concurenței pentru a identifica oportunități de optimizare și inovație.
Analiza metricilor de performanță și generarea de rapoarte și prezentări periodice privind eficacitatea campaniilor și recomandările strategice pentru îmbunătățire.
Crearea de conținut (foto/video) și Reels-uri captivante pentru platformele de social media.
Participarea la evenimente și activități pentru a le documenta și a le promova pe rețelele sociale.
Generarea de sondaje de opinii pentru a obține feedback și a îmbunătăți angajamentul cu publicul nostru.

Cerințe:

Experiență anterioară într-un rol similar de minim 2 ani.
Cunoștințe solide în editare foto și video, inclusiv experiență practică cu Photoshop, Illustrator, Canva, Figma etc.
Abilități excelente de comunicare și scriere în limba română și engleză.
Capacitatea de a genera idei creative și de a crea conținut unic și viral.
Cunoașterea profundă a platformelor de social media, algoritmilor și instrumentelor de publicitate.
Cunoașterea instrumentelor de targetare + implementarea pe rețelele noastre sociale.
Capacitatea de a-ți asuma responsabilitatea și de a prelua inițiativa în crearea și gestionarea conținutului pe platformele de social media, fără a aștepta direcții constante din partea superioare.(Nu căutam un simplu executor).

Beneficii:

Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovator.
Posibilitatea de a influența și de a modela prezența noastră online.
Dezvoltare profesională și oportunități de creștere în cadrul companiei.
Pachet salarial competitiv și alte beneficii.
Trimite CV-ul tău aici:
careers@terranet.md
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть