Jurist

Diolsem SRL
Город: Кишинев
Образование: Университет, институт
Опыт работы: Любой
Зарплата: Не указана
График: Полный рабочий день
Compania SC ,,DIOLSEM,, anunță concurs pentru angajarea unui Jurist / Juristă (asistent).
Responsabilități:

Acordă consultanță juridică pentru companie oferind soluții juridice pentru activitatea curentă;
Acordă asistență necesară pentru obținerea actelor permisive aferente domeniului de activitate a companiei;
Reprezintă interesele companiei în toate problemele juridice in care este angajat și apară drepturile legitime ale firmei în fața autorităților publice, instituțiilor de orice natură, precum și în fața oricărei persoane juridice sau fizice;
Întocmește și redactează documente juridice- contracte, acte adiționale, cereri, notificări, somații, etc;
Analizează și formulează răspunsuri scrise cu privire la solicitările instituțiilor publice și private;
Exercită și alte sarcini ale șefului nemijlocit;

Cerinţe față de candidat:

Studii superioare juridice;
Cunoașterea excelentă a Legislației civile;
Cunoaşterea fluentă a limbilor: româna, rusa;
Cunoaşterea calculatorului (Microsoft Office ,Word, Excel, Outlook);
Abilități de rezolvare a problemelor urgente și de luare a deciziilor;
Abilităţi de comunicare si negociere;
Experienţă de activitate în domeniu.

Expediați CV-ul la adresa electronică: cadre.diolsem@gmail.com / diolsem@yahoo.com
Telefon de contact: (+373) 078 833 116 / (+373) 69 279 230
Adresa: com. Grătiești, traseu M 14, Km 260
Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть