Manager vinzari

Konfi №9006006, 24.02.2020
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Договорная
График работы: Полный рабочий день
Suntem o companie ce activeaza in domeniul Comertului de Incaltaminte si Accesorii care isi propune sa devina Lider pe piata de profil din R. Moldova in urmatorii 2 ani. Scopul nostru este de a construi o Retea Nationala de magazine in R. Moldova care va oferi cel mai bun pret de pe piata de profil si cel mai bun Raport Calitate-Pret.
Descrierea postului :
Area Sales Manager reprezinta o pozitie de coordonare in cadrul companiei noastre in cadrul departamentului de vanzari.
Persoana recrutata va raporta direct CEO-ului si va fi responsabila pentru:

Coordonarea activitatii a 10-15 de magazine;
Implementarea si controlul obiectivelor de business (vanzari, bugete, cost control, etc) la nivel de magazin;
Implementarea si controlul procedurilor existente;
Supravegheaza prezentarea produselor pe rafturi, cosuri si etichetarea acestora in cadrul vizitelor zilnice in magazine;
Coordonarea activitatii de inventariere pe magazine pentru corectia stocurilor;
Managementul personalului din magazine (recrutare, training, motivare);
Verificarea activitatilor de distributie materiale publicitare de catre angajatii companiei;
Participarea activa la deschiderile/relocarile de magazine in zona alocata;
Analizeaza piata de retail de profil si propune cu regularitate solutii catre conducere pentru cresterea vanzarii in magazinele proprii;
Responsabilitati legate de profitabilitatea regiunii alocate.

Cerinte:

Are experienta manageriala in coordonarea echipelor intr-o companie cu specific de Retail;
A lucrat si intelege specificitatea indicilor de performanta la nivel de magazin. Traseaza targete, urmareste si ia masuri pentru realizarea lor;
Are abilitatea de a retine, coordona si dezvolta echipe de succes;
Are spirit de echipa si este orientat spre rezultate;
Are cunostinte solide in domeniul Retail-ului si intelege specificitatea acestui sector;
Are capacitatea de adaptare rapida si de luare a deciziilor;
Cunoaste limba romana si rusa la nivel avansat;
Are permis auto;
Lucreaza cu calculatorul (Microsoft Office, internet, ...);
Este dispusa la calatorii dese in interes de serviciu.

Oferim:

Un pachet salarial atractiv (salariu fix, bonus, masina, laptop);
Un mediu de lucru placut si dinamic intr-o companie tanara;
Posibilitati de dezvoltare profesionala si instruire constanta.

Cei interesați sunt rugați să transmită CV-ul la adresa hr.retailshoes@gmail.com E-mail: hr.retailshoes@gmail.com
НазадВперед
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть