Specialist în comunicare cu mass-media

Institutul de Medicină Urgentă
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Poziția: Specialist în comunicare cu mass-media

Regimul de lucru: Full Time, 8:00 – 17:00

Salariu: negociabil

Sarcini și Responsabilități:
1. Asigurarea transparenţei privind activitatea Institutului de Medicină Urgentă (în continuare IMU), prin difuzarea continuă a informaţiei de interes public, redactarea comunicatelor/invitaţiilor de presă despre activitatea IMU;
2. Promovarea imaginii corecte şi obiective a IMU în societate prin intermediul mass-media;
3. Consultarea conducerii şi angajaţilor Institutului privind menţinerea bunelor relaţii cu reprezentanţii mijloacelor de informare în masă.
4. Facilitarea interacţiunii dintre reprezentanţii mijloacelor de informare în masă şi persoanele cu funcţii de răspundere din cadrul IMU;
5. Analiza materialelor publicate, difuzate la televiziune şi radio despre activitatea IMU.
Cerințe:
-studii superioare (licență în jurnalism / științe ale comunicării);
-experiența în domeniu prezintă un avantaj ;
-cunoașterea limbii române și ruse la nivel avansat iar cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj ;
-cunoştinţe de operare PC (Word , Internet);
-responsabilitate și atenție la detalii, dorință de dezvoltare personală.

Dacă te regăsești în această descriere, atunci expediază CV-ul tău la adresa: : relatii_externe_consultant@urgenta.md
Ne puteți contacta și la numarul: 060400917 – Ana-Maria, 022 250 773
Telefon:
060400917, 022-250773
Persoana de contact:
Ana-Maria
Site:
www.urgenta.md
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide