PR specialist (manager)

Business Security №8080879, 18.06.2019
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: Любой
Зарплата: Договорная
График работы: Полный рабочий день
Responsabilități:
• Dezvoltarea unei strategii externe si interne de PR a companiei (planificare, planificare media, bugetare, implementare, monitorizare performanta, formare imagine);
• Analiza ofertelor de publicitate și identificarea celor mai avantajoase forme de promovare;
• Redactarea si realizarea articolelor PR- strategia Companiei;
Redactarea textelor și materialelor publicitare in limba romina si rusa pentru mediul online;
• Crearea conceptelor creative pentru campanii și evenimente de marketing;
• Organizarea lucrărilor de relații publice și cu mass-media;
• Coordonarea, administrarea și dezvoltarea canalelor de comunicare;
Asigurarea suportului mediatic pentru evenimentele organizate în cadrul companiei;
• Lucrul cu canalele de informare, portaluri de specialitate și de afaceri în cadrul evenimentelor;
• Dezvoltarea programelor de conștientizare a brandurilor.

Cerințe:
• Studii superioare în domeniile: Jurnalism, Marketing, PR și Comunicare;
• Experiență într-un post similar/ în domeniul marketing, mass-media, comunicare;
• Experiență în calitate de copywriter;
• Comunicare excelentă în limbile: română, rusă, engleză(avansat);
• Capacitate de exprimare coerentă și corectă, în special în scris;
• Capacități analitice și organizatorice;
• Cunoștințe în crearea de strategii, bugetare și stabilire de parteneriate de comunicare;
• Cunoașterea regulilor de targhetare a publicității pe rețelele sociale administrate;
• Abilități de organizare a evenimentelor;
• Persoană sociabilă, energică, cu spirit creativ înalt și capacitatea de analiză.

Ce oferim noi?
Compania oferă un pachet salarial motivant și alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști, training-uri de specialitate și un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul în atenția Departamentului Resurse Umane pe adresa olesea.capatina@melitax.md cu specificarea postului – PR Specialist (Manager).

Doar persoanele selectate vor fi contactate în vederea unui interviu. E-mail: olesea.capatina@melitax.md
НазадВперед
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть