Director Operational/Administrativ

Fidesco №8080034, 18.06.2019
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Договорная
График работы: Полный рабочий день
Directorul operaţional sunt cei care pot combina expertiza operaţională cu perspectiva strategică, plasându-se, astfel, în poziţia pentru a inova şi a genera creştere economică în viitor pentru compaina in care activeaza.

Capacitatea unui DO de succes este unul dintre rolurile cele mai dificile din echipa de management, care necesită puternice abilităţi de lider pentru a cataliza şi a implementa agenda strategică.

Operaţiunile au o importanţă strategică crescândă, referindu-se deopotrivă atât la profit cât şi la provocările legate de costurile cu care se confruntă compania.

Dincolo de cerinţele operaţionale tradiţionale, specifice directorului operaţional, mereu trebuie sa fie disponibili şi de încredere pentru a gestiona iniţiative complexe de transformare în business.

Noile tehnologii joacă un rol important în această accelerare, iar directorul operaţional se confruntă cu un volum tot mai mare de date pe care trebuie să le analizeze şi la care trebuie să răspundă. Cu toate că volumele mari de date – „big data” – reprezintă provocări operaţionale, acestea oferă, totodată, o puternică oportunitate de a identifica tendinţele emergente şi de a combina seturi de date pentru a crea noi perspective.

Accentul pus pe componenta analitică, capacitatea de a participa la discuţiile strategice o abilitate vitală pentru poziţia de director operaţional, împreună cu alte abilităţi, cum ar fi gestionarea eficientă a transformării în cadrul business-ului, acelerează, de asemenea rolul de DO.

În scopul de a furniza elementele-cheie pentru dezvoltarea unei strategii de succes în cadrul organizaţiei, abilităţile de conducere sunt esenţiale şi cele interpersonale reprezintă atribute cruciale.

Implementarea agendei necesită un mod de gândire puternic antreprenorial şi strategic care, alături de capacitatea de eficientizare şi optimizare a proceselor, să poată genera o creştere profitabila.

CARACTERISTICI PERSONALE:
1. Trebuie să fii capabil să comunici cu oamenii și să poţi să le rezolvi problemele!
2. Trebuie să fii responsabil și cinstit.
3. Trebuie să fii deschis pentru a-i schimba și a-i provoca să fie mai buni.
4. Nu trebuie să-ți fie teamă de noi provocari si sa-ti asumi consecintele si responsabilitatile pentru a face o schimbare.
5. Trebuie să fii capabil să nu ai barierie de comunicare, să gândești lucid, constructiv şi structurizat, să ai abilităţi analitice.
6. Foarte important sa fii receptiv şi creativ în tot ce ne propunem, organizăm şi implementăm.
7. Să stai bine la capitolul- Time Management şi Multitasking, Deadline…

RESPONSABILITATI:
1. Coordonează şi elaborează planuri actuale(curente) şi de perspectivă.
2. Managementul personalului magazinului, pregătirea şi instruirea personalului.
3. Organizarea muncii şi gestionarea proceselor de operare direct în magazinele de vânzare cu amănuntul.
4. Optimizarea şi mărirea productivităţii muncii.
5. Starea generală a magazinelor.
6. Nivelul de deservire a cumpărătorilor.
7. Nivelul lipsei de bunuri.
8. Utilizarea eficientă a resurselor.
9. Oferirea recomandărilor şi consultărilor directorului de magazin şi personalului, supraveghează activitatea acestora.

CARACTERISTICI PROFESIONALE:
1. Să înțelegeți domeniul comert.
2. Să deții bune abilitățile de management al personalului și interrelaționare.
3. Abilități de planificare eficiente.
4. Să deții cunoştinţe vaste în merceologie-OBLIGATORIU.
5. Să ai experienţă în activitatea cu produsele alimentare.
6. Să ai experienţă în top management în companii retail.

CE OFERĂ COMPANIA ŞI ECHIPA
1. Salariu transparent şi la timp.
2. Tichet pentru masă caldă.
3. Grafic - L-V, 09:00-18:00.
4. Transport de serviciu.

Transmite CV-ul, la adresa de e-mail hr@fidesco.md cu menţionarea postului vacant.

Aşteptăm să te cunoaştem:)

Email: hr@fidesco.md
E-mail: hr@fidesco.md
НазадВперед
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть