Junior Systems Administrator

Matrix №7625606, 12.02.2019
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Договорная
График работы: Полный рабочий день
Sumar:
Candidatul poziției va fi responsabil de implementarea, mentenanța și administrarea echipamentelor infrastructurii.
Responsabilități:
- Implementare, instalare, configurare, monitorizare, depanare și evaluare a echipamentului pasiv și activ al infrastructurii.
- Să instaleze, să configureze, să menţină şi să gestioneze operativitatea complexă a echipamentelor.
- Analiza şi depanarea sistemului informatic complex, problemelor de reţea şi să dezvolte soluţii optime.
- Monitorizarea tendinţelor anomaliilor/problemelor şi să facă ajustările de rigoare pentru buna-funcționare a sistemelor.
- Să pregătească documentaţia sistemelor deservite clar, concis şi precis, rapoarte de lucru, şi alte materiale scrise.
- Să păstreze confidențialitatea informației accesate și sa respecte proprietatea datelor sensibile în conformitate cu politica companiei.
- Sa opereze cu echipamente de rețea, computer-e și echipamentul aferent acestuia, cu diferite medii de operare (Windows, Linux).
- Să coopereze cu clienţii curtenitor şi plin de tact.
Cunoștințe obligatorii:
- Tehnologii de rețea Ethernet.
- Lucrul cu sisteme de operare Windows/Linux.
- Configurare router-e de tip SOHO.
- Aptitudine de utilizare a aplicațiilor de oficiu: redactoarelor de text, tabele, poștei electronice.
- Cunoștințe de configurare, utilizare a unei baze de date.
Beneficii:
- Cafea gratuita in cadrul companiei;
- Salariu competitiv, achitat la timp;
- Experiența unica de colaborare într-o echipă dinamică de profesioniști
- Oficiu amplasat în centrul Chișinăului;
- Grafic full-time: 5 zile pe saptamână de la 09:00-18:00 (1 ora pauza de masa).
Persoanele motivate să aplice pentru acest post vacant, rugăm să trimită CV-ul la adresa de mail: career@matrix.md cu specificarea postului vizat: Junior Systems Administrator Persoanele motivate să aplice pentru acest post vacant, rugăm să trimită CV-ul la adresa de mail: career@matrix.md cu specificarea postului vizat:
Junior Systems Administrator.
НазадВперед
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть