Tender Manager / Proposal Writer

Mantis №7619256, 11.02.2019
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Договорная
График работы: Полный рабочий день
Business BFC (www.bfconsulting.com ), o echipă proactivă și dinamică, cu un profil internațional excelent, specializată în dezvoltarea domeniului de finanțare, este în căutarea unui nou coleg sau colegă pentru postul de Tender Manager / Proposal Writer pentru a se alătura echipei noastre din Chișinău, Moldova.
Noul membru/ă al/a echipei va deveni parte integrantă a departamentului nostru Business Development și va colabora cu colegii la pregătirea propunerilor tehnice ca răspuns la tenderele internaționale, precum și va monitorza noi oportunități de business pentru BFC.
BFC oferă oportunități de dezvoltare a carierei și posibilitatea de a interacționa cu sistemul financiar internațional, agenții de dezvolare și donatori, experți și companii specializate in dezvoltarea sectorului financiar. Postul va oferi acces la informație despre sistemele economice ale diferitor țări și posiblitatea de a demonstra capacitățile de analiză și creativitate a fiecărui coleg.
Responsabilități:
- Conducerea cercetării de piață și analize de date în sectorul financiar‐bancar al diferitor țări
- Elaborarea propunerilor tehnice și a prezentărilor ca răspuns la invitațiile la tendere din partea agențiilor donatoare internaționale
- Monitorizarea aspectelor administrative legate de procesul de achiziționare a proiectelor
- Conducerea și facilitarea comunicării de afaceri cu partenerii internaționali
- Participarea în procesul de definire a strategiei pe termen scurt și mediu pentru direcțiile de dezvoltare a afacerii
- Efectuarea altor sarcini relevante, după necesitate, cu scopul de a dezvolta portofoliul de proiecte al BFC
Cerințe:
- Studii superioare în Economie, finanțe, bănci, sau alte domenii relevante
- Experiență anterioară de lucru în companii și/sau proiecte internaționale este un avantaj
- Abilitatea de prioritizare eficientă în cazul lucrului la mai multe sarcini
- Abilitatea de respectare a termenelor‐limită și lucru eficient în condiții de presiune a timpului
- Atenție la detalii și tendința de a îndeplini sarcinile la modul perfect
- Cunoașterea excelentă a limbii engleze (aceasta va fi testată), fluența în limba rusă este un avantaj
- Abilități interpersonale și de scriere excelente
- Cunoașterea bună a programelor MS Office și de utilizare a resurselor web
Avantaje:
- Expunerea la mediu internațional și interacțiune zilnică cu organizații, experți și companii străine
- Mediu de lucru pozitiv
- Oportunități de creștere în carieră
- Varietate largă de sarcini și posibilitatea de exprimare
- Participarea la decizii strategice pentru dezvoltarea companiei
- Expunerea la proiecte cu diverse tematici și în diferite țări în domeniul financiar
Timite CV-ul la: hr@mantis.md
Email: hr@mantis.md
E-mail: hr@mantis.md
НазадВперед
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть