Specialist bancar al direcției evaluare și monitorizare risc de conformitate departamentul conformitate

Moldindconbank №7516557, 11.01.2019
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: От 2-х до 5-и лет
Зарплата: Договорная
График работы: Полный рабочий день
Responsabilități specifice:
• Identifică, evaluează şi monitorizează riscurilor de conformitate în cadrul activității curente a Băncii
• Examinează, coordonează și avizează proiectele documentelor normative interne ale Băncii, în scopul asigurării conformităţii acestora cu cadrul legal în vigoare şi cu alte DNI ale Băncii care au tangenţă cu documentele elaborate
• Elaborează şi/sau coordonează documentele normative interne de ordin general care ţin, în special, de guvernanţa corporativă a Băncii, conduita şi etica profesională ş.a.
• Elaborează şi monitorizează îndeplinirea Planurilor privind actualizarea documentelor normative interne ale Băncii
• Monitorizează impactul modificărilor actelor normative asupra activităţilor Băncii şi notifică subdiviziunilor responsabile despre necesitatea modificării/actualizării reglementărilor interne ale Băncii în conformitate cu modificările operate în legislaţia RM, cerinţele BNM, ale Ministerului Finanţelor, ale altor organe abilitate
• Gestionează „Bibliotecii electronice” în scopul asigurării accesului salariaților Băncii la documentele normative interne în vigoare
Cerinţe fata de candidaţi:
• Studii superioare în domeniul economiei sau în drept
• Experienţă în sistemul bancar nu mai puţin de 3 ani;
• Cunoştinţe temeinice privind actele normative în vigoare, necesare exercitării funcţiilor;
• Cunoaşterea limbii române, ruse şi o limbă străină;
• Abilităţi de lucru independent şi în echipă;
• Cunoaşterea pachetului MS Office la nivel bun.

Beneficii oferite:
• Salariu competitiv și sistem modern de motivare financiară;
• Oportunități de dezvoltare profesională;
• Mediu excelent de lucru într-o echipă dinamică de profesioniști;
Persoanele interesate sunt invitate până la 18 ianuarie 2019 să:
• completeze CV-ul la http://www.micb.md/posturi-vacante-ro/
• trimită CV-ul pe e-mail: r_umane@micb.md
• trimită CV-ul prin fax: 022 576 866
• contacteze la tel.079484979, 079485097
Doar persoanele selectate vor fi contactate. E-mail:
r_umane@micb.md
E-mail: r_umane@micb.md
НазадВперед
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть