Economist al direcției control, departamentul conformitate

Moldindconbank №7516556, 11.01.2019
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: Более 5 лет
Зарплата: Договорная
График работы: Полный рабочий день
Responsabilități specifice:
• Efectuează în termen a angajamentele de control în cadrul subdiviziunilor Băncii, care vor avea ca scop, în principal: evaluarea conformității activității subdiviziunilor cu cadrul de reglementare (intern și național); aprecierea controlului intern și protejării activelor, precum și identificarea conflictelor de interese și aprecierea respectării principiilor etice.
• Identifică, evaluează și monitorizează riscurile de conformitate în cadrul activității curente a Băncii urmare a testărilor efectuate, precum și la implementarea produselor și serviciilor bancare noi.
• Reflectă obiectiv rezultatele controalelor efectuate în rapoartele de control/investigare și prezintă cu exactitate rezultatele controalelor care implică adoptarea măsurilor urgente în vederea înlăturării încălcărilor depistate.
• Participă la investigarea fraudelor depistate sau a suspiciunilor de fraudă internă, abuzuri sau alte probleme de ordin etic.
• Participă la examinarea cazurilor de încălcare de către funcționarii Băncii a legislației, documentelor interne care reglementează activitatea și definesc politica Băncii.
• Participă la examinarea și soluționarea reclamațiilor parvenite în Bancă și evidența acestora.

Cerinţe fata de candidaţi:
• Studii superioare în domeniul economiei, drept sau tehnologii informaționale;
• Experienţă în sistemul bancar nu mai puţin de 5 ani;
• Cunoştinţe temeinice privind cadrul legislativ, normativ și de reglementare în vigoare, necesare exercitării funcţiilor candidatului;
• Cunoaşterea limbii române, ruse şi o limbă străină;
• Abilităţi de lucru independent şi în echipă;
• Cunoaşterea pachetului MS Office.

Beneficii oferite:
• Salariu competitiv și sistem modern de motivare financiară;
• Oportunități de dezvoltare profesională;
• Mediu excelent de lucru într-o echipă dinamică de profesioniști;
Persoanele interesate sunt invitate până la 18 ianuarie 2019 să:
• completeze CV-ul la http://www.micb.md/posturi-vacante-ro/
• trimită CV-ul pe e-mail: r_umane@micb.md
• trimită CV-ul prin fax: 022 576 866
• contacteze la tel.079484979, 079485097
Doar persoanele selectate vor fi contactate. E-mail:
r_umane@micb.md
E-mail: r_umane@micb.md
НазадВперед
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть