Risk Manager

Cash Point №7516155, 11.01.2019
Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: От 2-х до 5-и лет
Зарплата: Договорная
График работы: Полный рабочий день
Echipa noastra este in cautarea unei persoane profesioniste si proactive, cu atitudine pozitiva si dornica sa evolueze intr-un mediu de lucru performant.
Cerinţe:
- Studii superioare economice / financiare;
- Experienta profesionala de cel putin 3-5 ani intr-o pozitie similara
- Cunostinte avansate in domeniul Risk management
- Foarte bune capacitati de analiza, sinteza si de planificare
- Bune abilitati manageriale, organizatorice si de conducere
- Bune abilitati de comunicare verbala/scrisa (rom/rus)
- Capacitatea de a lucra in echipa in conditii de sarcini multiple in regim de prioritizare
Responsabilităţi:
- Dezvolta si actualizeaza politici si proceduri corespunzatoare pentru identificarea, evaluarea, masurarea, controlul si gestionarea riscurilor in companie
- Intocmeste si prezinta raportarile privind managementul riscului;
- Propune spre examinare si aprobare limite corespunzatoare privind expunerea la riscuri
- Stabileste metodologii si modele adecvate pentru analiza, evaluarea riscurilor si limitarea expunerilor la riscuri;
- Stabileste sisteme de raportare privind aspecte legate de riscuri astfel incât sa permita informarea asupra problemelor si evoluţiilor semnificative care ar putea influenţa profilul de risc
- Monitorizeaza in permanenta evolutia pietii financiare si posibilele scenarii de risk care ar actiona asupra dezvoltarii companiei
- Administreaza riscurile, colecteaza si evalueaza datele privind riscurile din punct de vedere cantitativ si calitativ, prin adoptarea unor metodologii/instrumente adecvate de masurare/administrare a expunerilor la riscuri
- Participa la stabilirea limitelor de expunere la diferitele categorii de riscuri, asigura comunicarea acestora si monitorizarea personalului implicat in punerea in aplicare a procedurilor aferente;
- Dezvolta si mentine un sistem de raportare a expunerilor la risc si a altor aspecte legate de riscuri
- Furnizeaza datele relevante privind managementul riscurilor si propune masuri adecvate de gestionare a riscului.

Compania oferă:
- Orar de lucru luni-vineri 9.00-18.00 (pauza de masa 13.00-14.00);
- Amplasarea Oficiului in centrul Chisinaului
- Cursuri specializate din contul Companiei,
- Carieră avantajoasă în Compania lider pe piața financiară;
- Angajarea oficială cu asigurarea intregului pachet social;
- Remunerarea lunară motivanta.
Persoanele cointeresate vor expedia CV-ul pe adresa iutish.m@lombardblago.md sau contactați-ne la numărul de telefon 062199953. E-mail: iutish.m@lombardblago.md
Telefon: 062199953
Телефон: 062199953
НазадВперед
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть