Administrator sisteme bancare (Senior)

BC Energbank SA №7514750, 11.01.2019
Город: Кишинев
Образование: Любое
Опыт работы: Любой
Зарплата: Договорная
График работы: Полный рабочий день
Cerințe:

Cunoașterea sistemelor de operare Windows Server și Linux;
Cunoașterea sistemelor de administrare centralizată a resurselor (Active Directory);
Cunoașterea platformelor de virtualizare a serverelor și aplicațiilor;
Cunoștințe în domeniul rețelelor de telecomunicații;
Aptitudinii de comunicare și organizare a timpului;
Dorință și aptitudini de a învăța și a aplica cunoștințele acumulate.

Va constitui un avantaj:

Experiența de muncă în domeniul bancar;
Cunoașterea limbii engleze;
Deținerea certificărilor în domeniu IT&C.

Responsabilități:

Instalarea, configurarea, menținerea și actualizarea servere-lor, sistemelor de operare corespunzătoare și a aplicațiilor;
Gestionarea utilizatorilor și acordarea drepturilor de acces la resursele informaționale;
Configurarea, administrarea și menținerea rețelei de telecomunicații a bancii;
Asigurarea măsurilor de monitorizare și restabilire operativă a funcționării și accesibilității sistemelor și rețelelor de telecomunicații;
Propunerea și implementarea soluțiilor care au ca scop îmbunătățirea sistemelor, resurselor și proceselor IT&C;
Oferirea suportului tehnic și consultativ salariaților ce fac parte din alte subdiviziuni ale băncii;
Gestiunea documentației tehnice aferent zonei sale de responsabilitate.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul prin fax 85-80-89 sau prin poșta electronică: job@energbank.com E-mail:
ludmila.gutu@office.energbank.com
НазадВперед
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть