Ofiter BCM (Business Continuity Management) Secția Risc Operațional si Supraveghere Managerială

Город: Кишинев
Образование: Высшее
Опыт работы: До 2 лет
Зарплата: Договорная
График работы: Полный рабочий день
Misiune post: Activează in calitate de coordonator al continuității afacerii, contribuind la coordonarea, elaborarea şi asigurarea implementării de către toate subdiviziunile Băncii a planurilor de continuitate pentru activitățile critice și vitale precum şi cazurile de gestiune a situaţiilor de criza.
Beneficiile pe care le oferim:

Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
Salariu fix + alte avantaje financiare;
Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilităţi de baza:

Monitorizează evenimentele ce pot afecta continuitatea activităţii Băncii;
In contextul necesității asigurării continuității activității băncii, participă la gestiunea instrumentului de BCM inclusiv prin asigurarea disponibilității in regim de 24/7;
Asigură petrecerea periodică a exercițiului Business Impact Analysis cu scopul identificării activităților critice şi vitale desfășurate în bancă;
Organizează testarea planurilor de continuitate a activităţilor Băncii, centralizează rezultatele obţinute și propune măsuri de optimizare acolo unde este cazul;
Formează lucrătorii băncii în domeniul de continuitate a afacerii.

Cerinţe fata de candidati:

Studii superioare cu profil IT/ telecomunicatii;
Cunoaşterea legislaţiei bancare în vigoare, constituie avantaj;
Experienta de activitate pe specialitate minim 1 an, în sistemul financiar-bancar va constitui un avantaj;
Cunoştinţe nivel intermediar de limbă engleză;
Abilitati de analiza si cunostinte generale cu privire la gestiunea riscului operational si control intern.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461 E-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md
Telefon: 022 812 332
Телефон: 022 812 332
НазадВперед
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть