Specialist tehnologii informationale

Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Compania Î.C.S. “Reliable Solutions Distributor” S.R.L. una din liderii de pe piata distributiei si intergrarii prodsuelor software si hardware care ofera servicii in domeniul tehnologiilor informationale in Republicii Moldova angajeaza persoana in functia de:
Specialist Tehnologii Informationale
Se oferă:
- Program de lucru full time, pachet salarial atractiv;
- Interacțiune cu marile companii internaționale din domeniu;
- Training-uri de instruire în țară și peste hotare;
- Experienta unica si dezvoltare personala;
Cerințe:
- Studii superioare în domeniul IT;
- Cunoașterea obligatorie a limbilor română și rusă. Limba engleză – la nivel intermediar;
- Avantaj: Experiență de lucru similară în companii.
- Cunoașterea si configurarea sistemelor de operare Windows Server, a mediilor de virtualizare, a serverilor de tip MAIL si WEB, cunoștințe generale a bazelor de date si retealistica.
- Abilități de Project Management, de rezolvare a incidentelor tehnice și capacități de organizare a activității în cadrul unei echipe profesioniste;
- Dornic de a invata continuu și de a crește profesional;
- Permis de conducere, categoria B.
Responsabilități:
- Responsabil pentru implimentarea corecta a soluțiilor IT în cadrul companiilor din Republica Moldova
- Certificarea pe soluțiile implimentate;
- Menține relația din punct de vedere a suportului tehnic cu companiile din Republica Moldova în scopul consultării acestora și soluționării unor solicitări/tickete parventie din partea lor;
- Realizarea unor prezentari si webinarii tehnice;

Persoanele interesate pot trimite CV-ul la adresa: sales@rsd.md. Persoanele selectate vor fi invitate la interviu.

Vă mulțumim!
Site:
www.rsd.md
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide