Trainer intern vânzări și deservire

Anuntam urmatorul post vacant:

Suntem în căutare unui Trainer intern care va dezvolta și livra programe de instruire pentru echipa noastră de Vânzări și deservire clienți, și va contribui la creșterea performanței acestor
Obiectivul postului:

  • evaluarea competențelor echipei de vânzări și echipei de deservire clienți, precum și dezvoltarea ariilor slabe;
  • elaborarea materialelor de training, livrarea trainingurilor și evaluarea rezultatelor după fiecare instruire;
  • creșterea performanței generale a echipei de vânzări și echipei de deservire clienți, și asigurarea competențelor necesare pentru atingerea obiectivelor;
  • dezvoltarea la echipa de vânzări și echipea de deservire clienți, a competențelor de comunicare, negociere, relaționare și vânzare.

Atribuții de funcție:

  • face analiza competențelor și identificarea ariilor ce necesită îmbunătățiri;
  • elaborează planul de instruire și materiale de training pentru instruirea online și în clasă;
  • integrează noilor membri ai echipei de vânzări și deservire clienți;
  • participă la evaluarea performanței individuale și de echipă în vederea identificării ariilor ce necesită îmbunătățire și a ariilor dezvoltate;
  • monitorizează obiectivele și a rezultatele individuale și de echipă atinse;
  • colectează feedback cu privire la instruire de la persoanele care au participat la training și de la superiorii acestora;
  • raportează cu privire la rezultatele instruirii (impactul instruirilor la rezultatele individuale și de echipă)
  • urmărește modul în care echipa de vânzări și echipa de deservire clienți își îndeplinește activitatea, identifică lacunele și oferă feedback;
  • indeplinește rol de coach, ajută echipa de vânzări să găsească soluții la problemele sau dificultățile cu care se confruntă – 60% din activitate se află în teren, alături de echipa vânzări;
  • continuă se autodezvoltă personal

Cerințe față de candidat:

  • studii superioare
  • minim 1 an în domeniul vânzărilor sau trainingurilor de vânzare;
  • MS Office
  • orientare spre client
  • orientare spre obtinere de rezultate
  • spirit de echipă
  • comunicare și prezentare
  • abilitate de a crea relație cu audiența
  • organizare (managementul timpului, planificare)
  • experiență în livrare traininguri va constitui un avantaj
  • capacitatea de a crea cursuri de impact
  • capacitatea de a lucra eficient și eficace cu toate tipurile de personalitate
  • orientare către dezvoltarea business-ului, inițiativă, implicare

Ce oferim:

  • mediu de lucru dinamic, plin de culoare
  • posibilitatea de a-ți manifesta personalitatea
  • interacțiunea cu oameni dornici de a învăța lucruri noi
  • lucrezi cu oameni deștepți de la care ai permanent ce învăța
  • sistem atractiv de remunerare a activității tale, în funcție de rezultate

Data limita de aplicare 15 iulie 2022
Dacă eşti interesat – aplică online şi expediază CV-ul tău la adresa cariera@moldtelecom.md , te rugăm să specifici poziția pentru care aplici.

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть
Войти через