Lafarge Ciment (Moldova) S.A.din or. Rezina, Moldova,  in cadrul dezvoltarii sale cauta candidati pentru ocuparea pozitiei de:

Tehnician Automatist (Statie Mobila Betoane)

Misiune:
Menținerea stației de betoane în permanentă stare de funcționare și realizarea producției de beton la capacitate optimă; menținerea echipamentelor conform specificatiilor cartii tehnice a utilajului prin efectuarea de inspecții periodice și revizii/reparații conform cu procedurile interne.

Responsabilități:
• Respectă procedurile SSM și identifică riscurile în zona sa de activitate
• Intreţinerea (diagnostic / mentenanta) a sistemului automatizat de operare.
• Intreţinerea (diagnostic / mentenanta) a echipamentelor IT.
• Supraveghează și asigură starea de funcționare a echipamentelor tehnice.
• Respectă procedurile de lucru specifice postului.
• Participă activ la activitățile desfășurate în stația de betoane.
• Configurarea parametrilor de proces.
• Imbunatatirea, programarea secventelor de operare.
• Implementarea / elaborarea de metode noi pentru monitorizarea si raportarea procesului.
• Analiza opririi echipamentelor, identificare cauze cu ajutorul Sofware industrial.
• Monitorizarea si asigurarea integritatii datelor de proces.

Cerințe:
• Studii universitare in domeniul IT/automatizare procese tehnologice industriale.
• Cunostinte despre retele industriale IT.
• Flexibilitate si deschidere pentru inovatie (open-mind / think-out-of-the-box)
• Atenție la detalii
• Electrician autorizat de min. gradul II
• Experienta de lacatus constituie un avanatj
• Spirit de echipă și profesionalism
• Permis conducere categoria B

Beneficii:
• Activitate intr-o companie internationala cu grija fata de angajatii sai, inclusiv sub aspectul Sanatatii si Securitatii in Munca si dezvoltare profesionala.
• Activitate intr-o echipa multinationala de profesionisti.
• Pachet social si salarial atractiv.

Dacă te identifici cu profilul dat si ești interesat sa te alaturi echipei noastre, expediază CV-ul detaliat, la adresa: recrutare-mda@lafargeholcim.com  , fax. (+373) 254 55-549.
web: www.lafarge.md

Vor fi contactate doar pesoanele ce intrunesc conditiile de selectie.

E-mail: recrutare-mda@lafargeholcim.com
Telefon: 254 55-272

Fax: (+373) 254 55-549
Web: www.lafarge.md

forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть