Mantis

System Analyst | Mobiasbanca

Alatura-te echipei noastre globale in calitate de System Analyst!

Beneficii care le oferim:
- O varietate de cursuri la care poti participa si avansa in cariera
- Avem la dispozitie un portal Intranet, unde poti gasi informatii de specialitate
- Oficiul exact in centrul Chisinaului
- Daca faci sport, avem o sala de sport excelenta
- Din moment ce pretuim sanatatea, vei dispune de asigurare medicala suplimentara
- Pentru ca promovam stilul sanatos de viata vei beneficia de tichete de masa in valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucratoare
- Salariu fix + alte avantaje financiare
- Program de munca stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30)

Responsabilitati:
- Responsabil de primirea si studierea cerintelor business (pregatite de Business Analyst) si crearea planului logic pentru dezvoltarea IT
- Analizeaza cerintele business si planifica modul de implementare (care ecrane ale aplicatiilor trebuie modificate si ce cimpuri suplimentare trebuie adaugate, care va fi flux de lucru si interfetele aplicate etc.)
- Planifica functionalitatea / stratul logic / fluxurile de lucru / ecranele / tabelele de date / interfetele si transforma cerintele de business in cerinte IT
- Planifica, defineste si conduce (gestioneaza) testele de regresie / unitate / sistem / utilizator
- Responsabil cu suportul de nivel 2 si 3 pentru CORE Banking System

Cerinte:
- Studii superioare in domeniul economic sau tehnologiilor informationale
- Cunostinte profunde in straturi functionale si logice ale unei aplicatii IT / grup de aplicatii
- Experienta in programe de implementare IT importante (inlocuirea sistemului bancar de baza, implementarea sistemelor bancare electronice etc.)
- Cunoasterea metodologiilor relevante (PMP, SDLC, Agile)
- Experienta in proiecte gestionate in mediul multinational
- Experienta in activitati bancare si servicii IT bancare

Si, de ce Mobiasbanca?
Prezenta pe piata locala din 4 iulie 1990, Mobiasbanca este a 4-a cea mai mare banca universala de pe piata bancara din Moldova, fiind activa atat pe segmentul de retail, cat si corporate.
OTP Grup este unul dintre cei mai stabili si de incredere furnizori de servicii financiare si un jucator bancar dominant pe piata Europei Centrale si de Est.
OTP Grup deserveste 18,5 milioane de clienti cu peste 35000 angajati si are o retea de peste 1400 de sucursale.
Grupul OTP acorda servicii in domeniul asigurarilor, imobiliare, factoring, leasing si gestionarea activelor, fonduri de investitii si fonduri de pensii.

Te incurajam sa aplici CVul tau (in engleza) la hr@mantis.md

Email: hr@mantis.md

forward

Mantis в соцсетях

Контактная информация

Bulevardul Ștefan cel Mare și Sfînt 65, Chișinău 2001, Мoldova
Тел.: 079640444, e-mail: hr@mantis.md
Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть
Войти через