Fujikura Automotive MLD este Lider Mondial în domeniul Automotive -  de producere a cablajelor auto, cu sediul principal în Japonia. Activează pe piaţa din Republica Moldova din iunie 2016.
Suntem orientaţi spre Calitate, Siguranţă şi Dezvoltare.

Fujikura Automotive MLD angajeaza:

Specialist Securitate si Sanatate in Munca

PROFILUL CANDIDATULUI:
- Studii superioare (tehnice)
- Cunoașterea legislației în domeniul Securității și Sănătății în Munca (SSM);
- Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
- Experiență în domeniu;

Responsabilitati de baza:
- Instruirea si informarea personalului in probleme de protectia muncii;
- Efectuarea instruirilor introductive-generale;
- Evaluarea riscurilor de accidentare si imbolnavire profesionala la locurile de munca;
- Efectuarea controalelor, pe baza programului de activitate, la toate locurile de munca, in scopul prevenirii accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale .
- Studierea si aprofundarea noilor acte legislative referitoare in domeniu
- Elaborarea listei cu dotarea personalului cu echipamente individuale de protecţie şi de lucru, si distributia acestora;
- Colaboreaza cu serviciul medical pentru cunoaşterea la zi a situaţiei îmbolnăvirilor profesionale,
- Efectueaza controale la locurile de muncă pentru identificarea factorilor de risc de îmbolnăvire profesională şi propunerea măsurilor de securitate corespunzătoare.
- Organizarea auditurilor interne SSM
- Monitorizarea activitatilor de prevenire si protectie.

Va rog sa trimiteti aplicatia dumneavoastra pe adresa chisinau.recruting@eu.fujikura.com
Veti fi contactat pentru un interviu in cazul in care va potriviti cu cerintele postului.
Va multumim!

forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть