Specialist, Sectia gestiune riscuri

BC"COMERTBANK"S.A. anunță post vacant de:

Obiectivul postului
Acordarea suportului la gestionarea proceselor de identificare, evaluare, monitorizare şi control a riscurilor aferente activităţii Băncii.

Responsabilități principale
· Cunoașterea principiilor și procedurilor în domeniul riscurilor bancare,
· Cunoașterea regulamentelor de bază și actelor normative BNM aferente gestionării riscurilor;
· Elaborarea rapoartelor privind expunerile Băncii la riscuri;
· Calculul și monitorizarea indicatorilor de risc ai Băncii;
· Aprecierea riscului de conformitate existent și potențial în procesele Băncii;

Studii şi calificarea necesară:
· Studii superioare în domeniul economic;
· Cunoaşterea limbii de stat, cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj;
· Experiență în domeniul financiar-bancar, preferabil în activități de analiză şi raportări;
· Cunoaşterea avansată MS Office, Internet;
· Gândire analitică şi de sinteză.

Banca oferă:
· Acordarea suportului la integrarea în funcție;
· Participarea la instruiri;
· Orar de muncă (Luni-Vineri, 9:00-18:00);
· Oficiu modern;
· Tichete de masă;
· Salariu competitiv.

Persoanele interesate sunt invitate să trimită CV prin e-mail: secretary@comertbank.md  numarul de telefon 022 -839-783, 022 839-749.

E-mail: secretary@comertbank.md
Telefon: 022 -839-783, 022 839-749

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить CV Создать CV
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть
Войти через