O companie aflată în proces de dezvoltare dinamică,
desfășurînd o activitate stabilă, este în căutare de noi angajați.

Avem nevoie de tineri ambițioși și pasionați, care nu confundă datele din dările de seamă cu rezultatele reale, care nu înlocuiesc vînzările cu acostarea și care tind mereu să persevereze.

Specialist promovare SEO

Responsabilitățile postului:
- crearea și clusterizarea nucleului semantic;
- extinderea și completarea structurii existente a paginii web;
- scrierea manuală a meta tag-urilior (Title, Description);
- înțelegerea principiilor optimizării tehnice interne a paginii web;
- elaborarea de sarcini tehnice pentru copywriting și corectarea greșelilor tehnice de pe pagina web; controlul executării și verificarea lucrărilor executate;
- postarea conținutului pe pagina web (texte, tag-uri, produse etc.);
- utilizarea sistemelor de analiză (Google Analytics, Яндекс.Метрика, Google Search Console, Яндекс.Вебмастер);
- urmărirea funcționării pagini web, identificarea greșelilor tehnice și elaborarea de sarcini tehnice în vederea eliminării lor;
- elaborarea planului de lucru asupra paginii web pentru fiecare lună, întocmirea dărilor de seamă lunare privind activitatea desfășurată;
- analiza concurenților direcți din nișă;
- elaborarea și menținerea conceptului paginii web în partea ce ține de postarea conținutului și interfață;
- mentenanța platformelor de găzduire ale companiei și securizarea lor;
- controlul serviciilor de poștă și al metricelor (servicii Google, Yandex);
- crearea elementelor grafice și stilistice pentru paginile web, elaborarea designului bannerelor și paginilor web de promovare;
- căutarea individuală de informație și adaptarea acesteia pentru a fi postată pe pagina web;
- machetarea textului pe pagina web;
- monitorizarea și analiza mass media electronice;
- interacționarea cu departamentele companiei responsabile pentru activitatea de marketing, promovare și utilizare a programului 1C.

Sunt binevenite:
- abilități de utilizare a CMS Webasyst;
- cunoștințe în domeniul administrării paginilor web;
- deținerea certificatului Google Analytics;
- cunoașterea limbii engleze și a limbii române pentru efectuarea de traduceri scrise de pe Google;
- elaborarea și menținerea conceptului paginii web în partea ce ține de postarea conținutului;
- controlul serviciilor de poștă și a metricelor (servicii Google, Yandex);

Cerințe:
- cunoștințe de HTML, CSS;
- experiență în utilizarea Webasyst;
- capacitatea de a lucra cu volume mari de informații din diverse domenii;
- cunoașterea principiilor de comunicare vizuală pe Internet;
- cunoașterea programului Photoshop;
- experiența de scriere a textelor, articolelor, materialelor analitice, comunicatelor de presă;
- deprinderi de exprimare corectă orală și scrisă (în limbile rusă și română);
- perseverență în atingerea scopurilor;
- atitudine responsabilă față de sarcinile propuse;
- existența portofoliului (este binevenită).

Avem nevoie doar de angajați conștiincioși și sîrguincioși!

Optăm pentru colaborare de lungă durată!
Invităm în echipa noastră persoane deschise și oneste!

Program de lucru: 9:00-18:00.
5 zile de lucru pe săptămînă, pachet social standard, loc de muncă într-un birou modern dotat cu aparat de aer condiționat.
Cafea și ceai din contul companiei.
Program de lucru full time la birou.

Adresa: Chișinău, str. Mitropolit Petru Movilă, 41A.

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть