Compania SGS (Moldova) S.A., Membră a Grupului SGS, Lider Mondial și Inovator în domeniul inspecției, expertizei, testării și certificării, anunță concurs pentru suplinirea postului vacant de:

Specialist în laboratorul de testări a cerealelor

Cerinţe faţă de candidat:
• Studii superioare în domeniul agriculturii sau procesării produselor agroalimentare;
• Experienţă în domeniu va constitui un avantaj;
• Experință în menținerea sistemului de management al calității laboratorului va constitui un avantaj;
• Cunoștințe necesare efectuării testărilor de laborator a parametrilor fizico-chimici a cerealelor și oleaginoaselor.
• Cunoaşterea limbilor română și rusă (engleza – va constitui un avantaj);
• Cunoașterea standardelor/documentelor normative de produse și metodele de testări;
• Abilități de utilizare a MS Office;
• Abilități interpersonale și diplomatice, precum și capacitatea de a comunica eficient cu părțile interesate prin prezentarea ideilor în mod clar și eficient în conformitate cu Codul de Integritate SGS;
• Capacitate de analiza;
• Abilităţi de lucru în echipă;
• Capacităţi de muncă și disponibilitatea de a lucra peste program;
• Confidenţialitate în activitate.

Responsabilități de bază:
• Recepționarea și înregistrarea obiectelor supuse testărilor;
• Exploatarea corectă a echipamentului de testări;
• Executarea încercărilor de laborator în conformitate cu cerințele documentelor normative;
• Documentarea și raportarea rezultatelor de testări obținute;
• Participarea la dezvoltarea altor servicii în cadrul laboratorului.

Oferta Companiei:
• Angajare oficială în conformitate cu prevederile Codului muncii al RM;
• Program de lucru full time;
• Salariu motivant, inclusiv și bonusuri de performanță;
• Posibilitate de creștere profesională;
• Loc de muncă modern în centrul orașului;
• Pachet social complet;
• Echipă tânără și dinamică.

Persoanele interesate sunt rugate să transmită CV-ul la adresa electronică: sgs.moldova@sgs.com, indicînd în subiectul scrisorii postul la care aplică.

www.sgs.com

forward

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть