Compania StarNet unul dintre liderii companiilor din domeniul comunicaţiilor electronice din Republica Moldova, angajează:

Șef Serviciu Sudare Fibră Optică

Responsabilități:
• Gestionează și este responsabil de raportarea timpului angajaților din unitatea (”serviciu”) care o conduce;
• Gestionează aprobările conform normelor și proceselor stabilite;
• Respectă normele de securitate și poartă răspundere de integritatea datelor și a documentelor cu care lucrează;
• Asigură conștientizarea și respectarea normelor de securitate, de sănătate și siguranță precum și raportarea incidetelor și nerespectarea acestora. Efectuează instructajul privind procesul de muncă și tehnicii securității;
• Stimulează abordarea consultativă și colaborarea între membrii echipei;
• Promovează menținerea echilibrului optim între viața profesională și viața personală;
• Asigură aderența la procesele, metodele și instrumentele companiei;
• Identifică și abordează barierele în procesul de creștere a performanței și sugerează metode de îmbunătățire;
• Perfectează rapoarte periodice despre performanța unității.

Cerințe:
• Cunoștințe în domeniul telecomunicațiilor și management;
• Structura generală a unei rețele de transport date;
• Tehnologiile PON, FTTx;
• Principii de bază ale optoelectronicii, aparate optice de sudare și măsurare.;
• Citirea și elaborarea schemelor optice de sudare;
• Studii medii superioare;
• Experiența în domeniu va constitui un avantaj;
• Permis de conducere.

Compania oferă un pachet salarial motivant şi alte bonusuri, oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesionişti, training-uri de specialitate şi un mediu de lucru modern.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul în atenţia Departamentului Resurse Umane pe adresa hr@starnet.md  cu specificarea postului – Sef Serviciu Sudare Fibră Optică.

Doar persoanele selectate vor fi contactate în vederea unui interviu.

E-mail: hr@starnet.md

Другие вакансии этой компании

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть