DRÄXLMAIER Group este de peste 60 de ani un promotor al inovatiilor, aflandu-se in top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente si sustenabile, compania produce sisteme electrice moderne si interioare exclusiviste pentru automobile premium. Zilnic, cei peste 70.000 de angajati din intreaga lume contribuie cu pasiunea si entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Acestia sustin leadership-ul tehnologic al companiei prin initiativa, asumarea responsabilitatii si dorinta de a crea mereu ceva nou.

Pentru biroul nostru de Dezvoltare Produs din Chisinau cautam Sef Sector (Dezvoltare Produs CAD). Profitati de oportunitatea de a deveni liderul unei echipe energice si entuziaste!

Sef Sector (Dezvoltare Produs CAD)

Responsabilitati:

  • Proiectarea, gestionarea, coordonarea si verificarea pieselor de interior automobile (3D si 2D) de la concept pana la implementarea in productia de serie, luand in considerare specificatiile aferente si asigurand functionarea corespunzatoare in ansamblu;
  • Efectuarea regulata a scolarizarilor pentru angajatii din subordine. Motivarea, stimularea si luarea de decizii privind dezvoltarea/calificarea angajatilor;
  • Acordarea de suport in elaborarea si stabilirea parametrilor tehnici, cerintelor pentru dezvoltarea de competente in segmentul de sisteme de interior;
  • Raportarea catre superior privind statutul proiectelor, gradul de maturitate al acestora etc.
  • Intocmirea si transmiterea documentelor catre departamentele adiacente, acordarea de suport pentru extinderea si dezvoltarea echipei;

Profilul candidatului:

  • Studii tehnice de inginerie mecánica (licenta, master);
  • Experienta CAD (CATIA V5, NX);
  • Experienta de munca de minim 2 ani in cadrul DRA sau Industria Auto (experienta in proiectarea pieselor de plastic constituie avantaj);
  • Cunostinte avansate de limba engleza/germana constituie avantaj;

Oferim:

Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie multinationala, in conditii de lucru la standarde europene. Punem accent pe un mediu de lucru placut si pe colaborarea dintre colegi. Daca va place lucrul in echipa, apreciati independenta si siguranta si nu in ultimul rand, va pasioneaza domeniul automotive, atunci trebuie sa faceti cunostinta cu DRÄXLMAIER Group. Va asteptam!

Trimiteti CV-ul dumneavoastra chiar acum!
Pe E-Mail, la cariere.chisinau@draexlmaier.com
Informatii suplimentare, la telefon: +373 60 036868, +373 60 743359.

Telefon: +373 60 036868, +373 60 743359
E-mail: hr.dra@draexlmaier.de

Другие вакансии этой компании

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

Отправить CV

Укажите желаемую вакансию

Закрыть

CV отправлено!

Закрыть